Habertürk Ankara Temsilcisi Taki Doğan'ın özel haberi...

Son derece gizli tutulan George Soros'un Türkiye'ye gelişi ve Swissotel'deki yemeğe katılışı konusunda hiçbir yorum yapılmazken otel görevlilerinden garsonlara kadar herkese, bu iki sürpriz konuk ile ilgili "bilgi vermeme" yasağı konuldu.

***

Saat 20:00-22:00 arasındaki yemeğe ancak 21:15'de geçilebildi. George Soros, iki yabancı konukla ayaküstü sohebetini uzun tuttu. Viskisini yudumlayıp kuruyemiş yerken, diğer davetliler yemeğe geçişle ilgili garsonları sıkıştırınca, "Mister Soros başlamadan, servis yapmama emrini aldık" yanıtı geldi.


***

Yemekte menü; çorba, üzümlü pilav, parça parça tavuk, garnitür, arpa şehriye, küçük parçalar halinde balık ve meyveden oluştu.


***

IMF Başkanı Rato 21:40'da büyük bir grupla yemekten ayrıldı.


***

Soros ve IMF Başkanı Ankara'ya nasıl sır gibi geldiyse, Swissotel'e de adeta süzülerek girdi. Otelde çok kalabalık bir sivil polis ekibi hazır bulundu.


***

Otelin giriş katının üzerindeki İstanbul Salonu'na konuklar girdikten sonra kapılar kapandı ve daha sonra hiç açılmadı.

***

Yemek müziğinde önce Türkçe parçalar çalındı, alkış gelmedi. Yabancı parçalar çalınmaya başlayınca konuklar orkestrayı alkışladı.

***

Habertürk'ün yayını üzerine otele gazeteci akını başladı. Ama kimse, kimseye rastlamadı.

***

Ünlü spekülatör Soros'un yıllardır Türkiye'ye gelme isteği gerçekleşememişti. Nihayet ziyaret gerçekleşti.. Duyumu geldi ancak kendisi görünmedi.