AFYONKARAHİSAR’ın Dinar İlçesi yakınlarında geçen cumartesi günü sabaha karşı kamyonla çarpışan cipteki 4 kişinin öldüğü kaza ile ilgili ulusal bir gazeteye açıklamalarda bulunan Trabzonspor’un eski yöneticilerinden işadamı Nuri Günaydın’ın kullandığı otomobile bu sabah Trabzon’un Of İlçesi Dumlusu Köyü yakınlarında ateş açıldı. Günaydın, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle fındıklığa girerek durabilen araçtan yara almadan kurtuldu. Plakası belirlenemeyen bir otomobilden ateş açıldığını belirleyen jandarma saldırganların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı. Araçta 7 kurşun deliği bulundu.
      Dinar İlçesi yakınlarında meydana gelen ve ünlü Susurluk kazasını anımsatan olay sorasında ulusal bir gazeteye açıklamalarda bulunan Anıl Turizm şirketinin sahibi Nuri Günaydın, olayda hayatını kaybeden Turan Balık’ın Gümüşyaka’daki yazlığında, araçta hayatını kaybeden diğerleri ile birlikte birkaç gün tatil yaptıklarını, yorgun olduğu için onlarla Antalya’ya gitmediğini söylemişti. Nuri Günaydın, Turan Balık ile birlikte Antalya’da bir otel yapmayı planladıklarını ve Balık’a da bu işi için 50 bin dolar verdiğini ileri sürmüş, “Kazadan sonra 50 bin dolar ortada yok. Birileri güvenlik güçlerinden önce arabaya girip bazı çek ve senetleri ve 50 bin doları da aldı. 14 milyon YTL’lik çek ve senet de kayıp'' demiş, araçta bulunan silahların da Turan Balık’a ait olduğunu ileri sürmüştü. Gazetenin haberine göre araçtaki çek ve senetlerin arasında Nuri Günaydın’a ait senetlerin de bulunduğu iddia edilmişti.
    
     OTOMOBİLE 7 KURŞUN

      Turan Balık’ın ölümü nedeniyle Trabzon’da yerel bir gazeteye yarım sayfa ilan veren Nuri Günaydın, Of ilçesi’ne bağlı Bölümlü Beldesi Cataldere Köyü’nde dün öğleden sonra yapılan cenaze törenine katıldı. Geceyi Bölümlü Beldesi’ndeki evinde geçiren Günaydın, bu sabah 34 NG 008 plakalı Megane marka otomobille evinden Trabzon’a hareket etti. Otomobil, Of ilçesi yakınlarında Dumlusu köyüne geldiği sırada, arkadan yaklaşan ancak plakası henüz belirlenemeyen bir başka otomobilden ateş açıldı. Kurşunlar aracın arka tamponuna ve çamurluklarına saplanırken, saldırı nedeniyle panik nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden Nuri Günaydın’ın otomobili, yolun kenarındaki fındıklığa girerek durabildi. Günaydın olaydan yara almadan kurtulurken saldırganlar olaydan sonra kaçtı.
      Olayın haber alınmasının ardından gelen jandarma geniş güvenlik önlemleri aldı. Olay yerinin çevresini giriş çıkışa kapatan ekipler, dedektörlerle boş kovan aradı ancak bulamadı. Yapılan incelemede de, aracın arka tamponu ile sağ ve sol arka çamurluklar çevresinde 7 kurşun deliği belirlendi. Olay yerinde kovan bulunamaması ve tüm kurşunların, otomobilin yakıt deposunun bulunduğu arka kısma sıkılması da dikkat çekti.
      Bilindiği gibi Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 2 Haziran gecesi sabaha karşı meydana gelen ve Susurluk kazasını anımsatan olayda, Hüseyin Mert’in kullandığı 34 ZR 6337 plakalı lüks cip, aşırı hız ve şerit ihlali sonucu karşı yönden gelen İbrahim Anık yönetimindeki 20 ZK 469 plakalı kamyonla çarpışmıştı. Kazada, sürücü Hüseyin Mert ile araçta bulunan Turan Balık, emekli başkomiser Mehmet Şanlı ile Zekeriya Kocagöz ölmüş, kamyon sürücüsü Anık ile yanında bulunan Güngör Bozbaba yaralanmıştı. Otomobilin gizli bölmelerinde, 2’si ruhsatlı 4 silah, çok sayıda mermi, esrar, biber gazı, çek ve senet bulunduğu bildirilmişti.
    
     KOCAGÖZ TOPRAĞA VERİLDİ

      Kazada ölen 4 kişiden ‘Çerkez Ethem’ olarak tanınan Zekeriya Kocagöz, memleketi Samsun’un Çarşamba İlçesi Dikbıyık Beldesi Musapaşa Köyü’nde dün toprağa verildi. Evli ve 2 çocuk babası olan Kocagöz’ün Antalya’da turizmcilikle uğraştığı belirtildi. Cenaze törenine Karagöz’ün az sayıda yakınının katılması dikkat çekti. Zekeriya Kocagöz, dün ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında defnedildi.
    

Kazada ölen Turan Balık, Denizer’in katilinin akrabası
AFYONKARAHİSAR’da meydana gelen trafik kazasında ölen 4 kişiden biri olan Turan Balık’ın, 1999’da Türk-İş Genel Sekreteri ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Şemsi Denizer’i öldüren ve halen cezaevinde bulunan Cengiz Balık’ın dayısının torunu olduğu öğrenildi. Turan Balık’ın (41),Cengiz Balık’ın (51) Burdur Cezaevi’nde yattığı süre içinde ihtiyaçlarını karşıladığı öğrenildi.
Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi yakınlarında Cumartesi günü meydana gelen trafik kazasında ölen 4 kişiden biri olan Turan Balık’ın, 6 Ağustos 1999 tarihinde Türk-İş Genel Sekreteri ve GMİS Genel Başkanı Şemsi Denizer’i evinin önünde kurduğu pusu sonucu öldüren ve halen Bolu Cezaevi’nde yatan Cengiz Balık’ın dayısının torunu olduğu öğrenildi. Bağcılar TSO Meclis üyesi olduğu belirtilen evli ve 2 çocuk babası Turan Balık’ın, Denizer’in katili Cengiz Balık’ın Burdur Cezaevi’nde yattığı 3.5 yıl süresince ihtiyaçlarını karşıladığı öğrenildi.
Cengiz Balık, cinayeti işledikten sonra güvenlik amacıyla Burdur’da mahkemesi devam ederken 3 ay Kastamonu’nun İnebolu İlçesi’ndeki cezaevinde, ardından 3.5 yıl Burdur, 1 yıl İzmir’de cezaevinde yattıktan sonra son 3 yıldır Bolu Cezaevi’nde cezasını çekiyor.