AKP'nin milletvekili adayı olarak göstermediği Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "yeni yol arkadaşlarıyla" başarılar diledi. Coşkun, AKP'nin 65 yaş sınırı kararı çerçevesinde aday olmak istemediğini ama gelen ısrarlar üzerine aday olduğunu, son kararı ise Başbakan Erdoğan'a bıraktığını ifade etti.

Sanayi Bakanı Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, AKP'nin kuruluşunda belirlenen prensiplerden birinin de 65 yaş sınırı olduğuna işaret ederek, "Bu nedenle kendim aday olmak istemedim" dedi. Coşkun şöyle devam etti:

"Ancak; bir taraftan halkımız, iş dünyası ve partili arkadaşlarımızın ısrarı, diğer taraftan 59'uncu hükümetin bakanı olarak siyaset arenasının çalkalanıp, transferlerin yapıldığı bu dönemde çekilmenin yanlış yorumlara ve gereksiz tartışmalara sebebiyet vermemesi düşüncesiyle kararı sayın genel başkanın taktirine bıraktım."

Görevden kaçmadığını belirten Coşkun, siyasetin millete ve ülkeye hizmet etmenin şerefli bir yolu olduğunu vurguladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce ihtiyaç duyması üzerine Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğunu hatırlatan Coşkun, daha sonra ise Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na getirildiğini belirtti. Coşkun, "Sayın Genel Başkana seçtiği yeni yol arkadaşları ile ülke yararına başarılı çalışmalar diliyorum" dedi.

(ANKA)