Sağda birleşmede son çırpınışlar yaşanıyor. Demokrat Parti ile Anavatan Partisinin birleşme umudu rafa kalkmışken araya ATO Başkanı Sinan Aygün’ün girmesi ile tekrar birleşme umudu tekrar doğdu. Demokrat Parti (DP) Milletvekili Adayı Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’a Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu ile görüşmesi teklifini götürdüğünü belirtti.

Sağda son gelişmeleri ANKA Ajansı'na değerlendiren DP Milletvekili Adayı ATO Başkanı Sinan Aygün, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’a, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu ile görüşme teklifini götürdüğünü belirterek, “Ağar’a, son yaşanan gelişmeler kamuoyunda yanlış anlaşıldı, solda birlik sağlandı ama sağda birlik sağlanamadı izlenimi oluştu, DP’nin oyları aşağı doğru düşüyor, bu AKP’nin işine yarar dedim ve Mumcu ile görüşme teklifini götürdüm” diye konuştu. Ağar’ın Anavatan’dan 'DP’yi destekleriz' duyumu aldığını kaydeden Aygün, bu gelişmeye Ağar’ın da sevindiğini söyledi.

LİSTE SIKINTISI AŞILMADI

Listelerde yaşanan sıkıntının henüz giderilmediğini kaydeden Aygün, şöyle konuştu: “Benim verdiğim listeden farklı bir liste oluşturulmuş. İki iddialı isim listenin sonlarına kaydırılmış. Sıkıntılar henüz aşılmadı. Ağar yarın listeler üzerinde çalışacağını söyledi.” (ANKA)