Gazeteciliğe muhabirlikle başlayıp medya patronluğuna kadar yükselen Habertürk televizyonunun sahibi Ufuk Güldemir, vasiyet ettiği gibi Frank Sinatra'nın 'My Way' şarkısı eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Güldemir için ilk tören, sahibi olduğu Yenibosna'daki Habertürk binasında gerçekleştirildi. Burada sevenleri Güldemir hakkında konuşmalar yaptı.

DOSTUMUZU KAYBETTİK

Habertürk'te yapılan törene Güldemir'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve pek çok siyasi katıldı. Törene ayrıca sanat dünyasından da aralarında Sezen Aksu, Ali Rıza Binboğa, Halit Kıvanç, İzzet Öz ve Şahnaz Çakıralp'in de bulunduğu çok sayıda sanatçı da katıldı. Bakan Şener, Güldemir'in durmak bilmeyen bir yarış atı gibi olduğunu söyledi. Şener, "Türk basını büyük bir ustasını, memleket kıymetli bir evladını, bizler ise güzel bir dostumuzu kaybettik. Yüreğim buruk. Ruhu şad olsun" dedi. Kanaldaki törenin ardından alkışlar ve karanfiller arasında Güldemir'in naşı dualar okunarak cenaze aracına bindirildi. Öğle vakti Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası Güldemir'in naşı Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Ufuk Güldemir'in eşi Gaya ve yakınları, camide taziyeleri kabul etti. 
 
BUGÜN