Murat Ongun'un, Mehmet Ali Bayar'a sorduğu "Başbakan'ın beyninde bir ur var ve meydana gelen epilepsiye, beynindeki ur yol açıyor" söylentileri hakkında Mehmet Ali Bayar, şu cevapları verdi.

VİDEO 1

VİDEO 2

Bu söylemler herkese açık bir toplantıda ve herkesin önünde yapıldı. Ben de hayrete düşüp bu kadar ciddi bir olayı nerden öğrendiniz dedim ve sayın Balcı, "Başbakan'ın özel doktorunun arkadaşı olduğunu ve kendisinin ilettiğini belirtti. Bu kadar hassas bir konunun böyle bir ortamda konuşulması benide rahatsız etti. Bu  konu orada konuşuldu ve orada kaldı. Fakat duyumun kaynağıyla ilgili bir şüphe vardı ve tam olarak aktarılmadı. Çünkü bu bir şahsi görüşmüydü yoksa bir duyumun aktarılması mıydı? Bu belli değildi. Bu konunun bir an önce açığa kavuşturulması gerekli!

Başbakan'ın beyninde oluştuğu iddia edilen tümörle ilgili olarak Güler Kömürcü ise şunları söyledi.

Washington'da görev yapan muhabirlerin kimler olduğu biliniyor zaten. Gazeteci arkadaşların bu bilgiyi haber merkezlerine geçtiğini de biliyorum. Fakat 12 Nisan'dan bu güne neden yayınlanmadı bu haber eminim ki bu konuyla ilgili bir açıklama gelecektir.

Bu toplantının açık bir toplantı olduğunu görüyorsunuz. Ben zaten kimlerin katıldığına dair bilgiyede sahibim ve bu bilgiler sır bilgiler de değil

Sayın Bayar diyor ki, "Belkide ciddiye almadılar" böyle ciddi bir olay dedikodu olarak yansıtılmıyor ki. Sayın Balcı diyor ki "Ben bunu AKP içinden birisi ve özel doktorundan duydum" Bu isimler kim? Çünkü bu durum artık Başbakan'ın sağlığıyla ilgilidir ve bu bir dedikodu olamaz. Bu isimler bir an önce açıklanmalıdır.