AKP, Manisa milletvekili adaylarını bir toplantıyla tanıttı. Toplantıya TBMM Başkanı Bülent Arınç da katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Arınç "Siyasette de sözümün eri oldum. Birilerinin kafasına odun gibi inen sözler söylemişimdir, Allah biliyor yalakalık yapmadım" sözleriyle kendini anlattı.

Meclis Başkanı Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ben bir kırık sandalye için arkadaşını tepeleyen insanlar bilirim. O sandalyelerin en güzeline oturdum, ama günü geldiğinde o sandalyenin daha güzelini can kardeşimin önüne koydum ve bundan dolayı da hiç üzülmedim."
Bu sözlerinin ardından gözleri dolan Meclis Başkanı, "Yani adımız çıkmış 9'a, inmez 8'e. Ben üç tane fötr şapka giysem başıma, şuraya dört tane kravat koysam, hatta bermuda pijamayla şuraya çıksam karşınıza, yine bana söyleyeceklerini biliyorum az çok..." dedi.

'Acıyorum sizlere'
Şehit Yarbay Melih Gülova'nın Manisa'daki cenaze töreninde, kendisi aleyhinde sloganlar atıldığını hatırlatan Arınç, "50 yılını Manisa'da geçirmiş olan bir kişiye nasıl hain dersiniz? Türkiye 70 milyon, siz 70 kişisiniz, acıyorum sizlere" diye konuştu.

'AKP dinci parti değil'
Dincilik yapılması durumunda bütünlüğün bozulacağını vurgulayan Arınç, "Bazıları hâlâ sersem sersem 'AKP dinci bir partidir, İslami kökenli bir partidir' diye konuşuyor. Hayır. AKP dinci bir parti değildir" diye konuştu.
Seçimin AKP ve CHP kutuplu olacağını ileri süren Arınç, DP'li, ANAP'lı ve BBP'lileri AKP'ye oy vermeye çağırdı.


DHA