Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "2002 seçimlerinde bas bas bağırıyordunuz, başörtüsü diye, şimdi seçim beyannamenize yazamıyorsunuz" dedi.
      Ağar, partisinin Afyonkarahisar il başkanlığının Valilik önünde düzenlediği mitingde, Hükümetin iş başına geldiğinde, sandıktan çıkan her iktidarın kendileri için meşru olduğunu, "sandıkla gelen sandıkla gidecektir" dediğini söyledi.
      İktidarın meydanlarda söyleyecek bir sözü bulunmadığını iddia eden Ağar, şöyle dedi:
      "Bu meydanlarda, yollarda köylerde 30 İmam Hatipli çocuk sizin için koşturdu, bugün beyannamenize YÖK’ü yazamıyorsunuz. Yüreğiniz mi yetmiyor sizin? Siyasette bunları istismar ede ede geldiniz. (Pancar kotalarını kaldıracağız) dediniz, altında kaldınız. (Haşhaş kotalarını kaldıracağız) dediniz altında kaldınız. Çiftçiyi güldürecek her şeyin altında kaldınız. Şimdi de meydan meydan geziyorsunuz, sözleyecek bir sözünüz yok. Söylediğiniz tek şey bizi mağdur ettiler. Allah’ınızdan korkun." İktidarın bazı konularda dinin arkasına saklandığını ileri süren Ağar, şunları söyledi:
      "Camiye siyaseti soktunuz, şimdi cami avlusuna girmekten korkar hale geldiniz. 60 yıldır milletimizin dinine de kıyafetine de büyük bir saygı ve sadakat içerisinde hizmet yapıldı. Bunun istismarını yapmadan, millet nezdinde hiçbir sıkıntıya yol açmadan yolumuza devam etmek bizim temel meselemizdir. Bu millet imparatorluktan Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’ten ebediyete kadar devam edecek yolculukta mübarek diniyle, Cumhuriyet’in değerleriyle kavga etmeden, barışık halde, kardeşçe bir arada yaşayarak devam edecektir. Yüce Allah bu yolda bize iktidarı nasip etsin, istediğimiz budur."
     
     MİTİNGDEN NOTLAR
      DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, miting alanına DP Afyonkarahisar 1. sıra milletvekili adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Gültekin Uysal ve partililerle geldi.
      "Başbakan Mehmet" sloganıyla karşılanan Ağar, konuşmasına 1 saat kadar geç başladı.
      Yoğun güvenlik önleminin alındığı miting alanına vatandaşlar, üst araması yapıldıktan sonra alındı.
      Ağar’ın konuşması sırasında bazı ANAVATAN üyeleri bayrak açarak, Ağar’a destek verdi.
      "Edison böyle olacağını bilseydi ampulü icad etmezdi" yazılı pankartı gören Ağar, "Edison bunlara belki de ampulü kullanmasına izin vermezdi" dedi.
      Mitinge, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Manisa, İzmir, Denizli, Isparta ve Burdur gibi illerin milletvekili adayları da katıldı.