Beşiktaş, 2007-2008 futbol sezonunun ilk antrenmanını, yeni teknik direktörü Ertuğrul Sağlam yönetiminde gerçekleştirdi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenmanda siyah-beyazlı futbolcular, kondisyon ağırlıklı çalıştı. Beşiktaş'ın yeni sezon için ilk antrenmanına, (A) milli takım oyuncularının yanısıra kadrodaki yabancı oyuncular katılmadı. Bugün Beşiktaş ile sözleşme imzalayan Mehmet Yozgatlı antrenmana çıkarken, kaleci Rüştü, imza töreni sonrası tesislerden ayrıldı ve çalışmada yer almadı. Sakatlıkları süren kaleci Murat ve Burak da antrenmana çıkmadı.

Sakatların ve izinli futbolcuların çokluğu nedeniyle (A) takımdan az sayıda futbolcu antrenman yaparken, PAF takımdan alınanların yanısıra geçen sezon başka takımlarda kiralık olarak forma giyen Serdar Özkan, Mustafa Aşan, Adem Büyük, Kenan Özer, Ergün Aydın ve Sezer Sezgin de çalışmaya katıldı.

Yöneticiler Kenan Öner, Halim Aydın, Ertunç Soğancıoğlu, Behçet Ümitlen ve Nedim Sarkmaz'ın da izlediği antrenman öncesi Beşiktaş'ın yeni teknik heyeti ve futbolcuları, toplu olarak medyaya görüntü verdi. Siyah-beyazlılarda, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın yardımcılıklarını Mutlu Topçu, Birol Berkem ve İbrahim Bakır yapıyor, Öztürk Tanrıbilir de kaleci antrenörü olarak görev alıyor.

Beşiktaş, yarın yapacağı çift antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.

Bu arada siyah-beyazlı takımda yarından itibaren sağlık kontrolleri başlayacak. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam da yarın sabah tesislerde bir basın toplantısı düzenleyecek.

Öte yandan yöneticiler Celalettin Kolot ve Mario Berk'in yurtdışında bulundukları ve transfer arayışlarını sürdürdükleri öğrenildi.

A.A.