Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Zap nehrine uçan kum yüklü kamyon sulara gömülürken içindeki iki kişi son anda hafif sıyrıklarla kurtulmayı başardı.


Edinilen bilgiye göre Ünlüce köyüne kum götüren Naif Dündar yönetimindeki 06 VYU 19 plakalı kamyonun ağırlığını, köylülerin geçen yıl kendi imkanları ile büzlerle yaptıkları köprü taşıyamayınca çöktü. Kamyon, üzerindeki kum ve içindeki iki kişi ile birlikte takla atarak sulara gömüldü. Araç içinde bulunan şoför Naif Dündar (45) ile kum sahibi İsmail Kayhan dakikalarca kurtulmak için mücadele etti. Sulara gömülü kamyon içinde son anda kurtulan iki kişi kazayı çeşitli sıyrıklarla atlattı. Fakat su içinde kalan iki kişi aşırı su yuttukları için rahatsızlandılar.


Köprüde toplanan köylüler sulara gömülü haldeki kamyonu kurtarmaya çalışırken olanlara isyan ettiler. Köylüler "Geçen sen bu köprüyü ilkel yöntemlerle kendi imkanlarımızla yaptık. Üzerinde gelip geçmekten korkuyoruz. Bu gün facianın eşiğinden döndük. İnsanlar öldükten sonra mı köprü yapılacak?" diyerek isyan ettiler.


Sulara gömülen kamyonun sahibi Hüsni Dündar ise zararının 100 bin YTL olduğunu söyleyerek sorumlular hakkında dava açacağını söyledi.

 (İHA)