Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mustafa ŞEKEROĞLU-AHT

Nispetiye Mahallesi, Aytar Caddesi Numara 26 önünde, dün (pazar günü) saat 02.30 sıralarında, meydana gelen olayda; bir kuaförün yanında çalışan 19 yaşındaki Erkan Altıntaş, otomobilinin içinde müzik dinleyen 3 kişiyi, sesi kısmaları konusunda ikaz etti. Bu ikaz üzerine otomobilde bulunanlar ile Erkan Altıntaş arasında tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olay sırasında Erkan Altıntaş bıçaklanarak ağır yaralandı. Çevreden yetişenler tarafından Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erkan Altıntaş, kurtarılamadı. Altıntaş'ın 10 yerinden bıçaklandığı belirlendi.

ZANLI İTİRAF ETTİ
Polis tarafından başlatılan soruşturmada olaya karıştıkları tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen üniversite öğrencisi Şükrü Yiğit Ç. (22), Kayacan A. (22), Berkay S. (22) sorgulandı. Zanlıların, Erkan Altıntaş'la müziğin sesi yüzünden tartıştıklarını daha sonra yanından ayrılan mağdurun arkadaşlarını alarak kendilerini dövmek için geri geldiğini iddia etti.

Poliste ifade veren Şükrü Yiğit Ç., bıçağı kullandığını itiraf etti. Çıkan kavgada bıçak kullanan Şükrü Yiğit Ç. "Bizi müziği kısmamız için ikaz ettiler. Bizim müzik sesi kısıktı. Tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü. Bıçakla saldırdım. Kendimi korumak için" dedi. Poliste işlemleri tamamlanan Şükrü Yiğit Ç., Kayacan A. ve Berkay S. işlemleri tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.