Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kurban Bayramı tatilinden dönenler, TEM otoyolu Kocaeli kesiminde trafiği felç etti. Araçların çok yavaş ilerlediği trafikte uzun kuyruklar oluştu. Bayram tatilini yakınlarının yanında geçirmek için İstanbul'dan Anadolu'ya giden vatandaşlar, dönüşe geçti. Tatilcilerin oluşturduğu trafik özellikle TEM otoyolunun Kocaeli kesiminde durma noktasında geldi. Kocaeli'nde bazı noktalarda şeridin ikiye düşmesi, trafiği felç etti. Gültepe rampasında uzun kuyruklar oluştu. Saatlerce yolda kalan sürücüler, bu duruma tepki gösterdi. Trafik ekipleri, yolun akıcılığını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bayram tatili dönüş trafiği dün akşam hissedilmeye başlandı. Akşam saatlerinde Gebze Eskihisar’a sefer yapan İDO’nun Topçular İskelesi’nde yoğunluk başladı. İskele gişelerinden Yalova yönüne doğru 1 kilometreyi bulan araç kuyduğu oluşmasına rağmen yoğunluk saat 23.00 sıralarında sona erdi. Trafikteki yoğunluk bugün saat 15.00’den itibaren karayollarında da hissedilir derecede arttı. Yarın da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasına rağmen, dönüşlerini yarına bırakmak istemeyenler yollara koyuldu. Ankara ve Eskişehir yönlerinden gelen araçların kesişme noktası olan Adapazarı’ndan itibaren İzmit’e kadar yoğun bir trafik akışı görülürken, Sapanca-İzmit arasında bu daha da arttı.


SEFERLER ARTIRILDI

İDO’nun Yalova Topçular Feribot iskelesinde de öğlenden itibaren yoğunluk başladı. Topçular -Gebze Eskihisar arasında normal günlerde 8 olan feribot sayısının 16’ya çıkarılması ve bekleme yapılmaksızın "doldur-boşalt" seferi yapılmasına rağmen öğlenden sonra iskele önünde kuyruklar uzamaya başladı. Daha çok İstanbul’a dönüş olduğundan, Gebze İskihisar iskelesinde ciddi bir yığılma olmadı. Bayram tatili dönüşünün yarın da devam etmesi bekleniyor.


AJANSLAR