Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gökhan KARABULUT / KOCAELİ (AHT)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli'de Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katıldı. Hükümeti eleştiren CHP Lideri, "Bu bayram en büyük bayramımız olacak. 29 Ekim günü, elimde Türk bayrağı ile Ankara'da, yurttaşlarımın yanında olacağım" dedi.

CHP Kocaeli İl Örgütü'nün düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü'ne, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Kocaeli Merkez Bankası ve Kandıra sapağından iki kortej halinde yürüyüşe geçen partililer, ellerinde meşalelerle yürüdü. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüş, Perşembe pazarı alanında son buldu. 

Burada bir konuşma yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin baskı kurduğunu iddia ederek, "Bu bayram, en büyük bayramımız olacak. Bunu kimse engeleyemez. Size güveniyorum, inanıyorum. 29 Ekim günü elimde Türk bayrağı ile Ankara'da, yurttaşlarımın yanında olacağım. 'İstihbarat aldık' diyorlar. Hangi baskıyı uygularsa uygulasınlar bayramımızı kutlayacağız. Kocaeli Valisi'ne sesleniyorum: Ankara'ya gidecek otobüslere izin verilmeyeceğini açıklamış. Elbet bunun hesabını da soracağız. Hiçbir güç, bayramımızı kutlamaktan alıkoyamaz. Hep beraber, hep birlikte kutlayacağız. İzmit'ten, Ankara, Sinop, Trabzon, Çankırı, Diyarbakır Çorum, Antalya, Manisa, Zonguldak, bütün Türkiye'ye selam olsun" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından etkinlik Zülfü Livaneli konseri ile devam etti.