Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hakkında hazırlanan fezlekenin Meclis Genel Kurulu'na gelmesi halinde, 51 MHP milletvekilinin, fezlekenin kabulü yönünde oy vereceğini açıkladı. Bahçeli, "327 milletvekiline sahip olan AK Parti de 51 milletvekili arkadaşımızı desteklerse gelecekte yüce divana göndereceğimiz Recep Tayyip Erdoğan bizden evvel bizi göndermiş olacak" dedi.MHP Genel Başkanı Bahçeli, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 6. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. AKM'den ayrılırken, gazetecilerin, hakkında hazırlanarak Meclis'e gönderilen fezlekeye ilişkin sorularını cevaplayan Bahçeli, bugüne kadar TBMM'de Genel Başkan olarak hakkında fezleke bulunmayan tek liderin kendisi olduğuna işaret ederek, "Sanıyorum bu konu AK Parti'nin dikkatini çekmiş olacak ki bir fezleke hazırlayıp Meclis'e gönderdiler. Fezlekenin mahiyeti üzerinde, henüz bize ulaşmadığı için, ne olduğunu tam bilemiyoruz. Ama fezleke gelmesinin bir anlamı yoktur. Böyle bir konu TBMM Genel Kurulu'na geldiği zaman zannediyorum 51 milletvekili arkadaşımız öncelikle fezlekenin gereği olarak dokunulmazlığın kaldırılması, yargı yolunun açılması noktasında en içten katkıyı sağlayacaklardır. 327 milletvekiline sahip olan AK Parti de 51 milletvekili arkadaşımızı desteklerse gelecekte yüce divana göndereceğimiz Recep Tayyip Erdoğan bizden evvel bizi göndermiş olacak. Sıra bir gün de bize gelecek inşallah" şeklinde konuştu.

Bahçeli, '2 yıl önceki konuşmanız nedeniyle fezlekenin hazırlandığı belirtiliyor' şeklindeki hatırlatma üzerine ne olduğunu tam bilemediğini kaydetti. Bahçeli, "Hangisi olursa olsun Meclis'in kararına, adaletin kararına saygı duymak lazım. Eğer yargı yolunun açılması konusunda dokunulmazlığın gereği yapılacaksa bunu 51 milletvekili arkadaşım zannediyorum başlatacaklardır. Kendilerinden de isteğim budur" diye konuştu.

'Genel Kurul'a gelirse 51 MHP milletvekili sizin dokunulmazlığınızın kaldırılması yönünde mi oy kullanacak?' sorusuna ise Bahçeli, "Öyle olması gerekir. Çünkü böyle 5-10 seneden beri fezlekesi Meclis'te bulunup hala yargı konusu tartışılan bir Başbakan'a örnek teşkil etmesi lazım. Her konuda öncü, örnek ve önder Milliyetçi Harekettir."

İHA