Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Akil İnsanlar Ege Bölgesi Heyeti, Denizli’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle ilk toplantısını yaptı.

Dedeman Otel’deki toplantı Ege Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti Başkanı Tarhan Erdem’in katılamaması nedeniyle Avni Özgürel’in başkanlığında yapıldı. Heyette bulunan Avni Özgürel, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hasan Karakaya, Fadime Özkan ve Fuat Keyman, toplantıya katılan 10 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin görüşlerini dinledi. 16 kuruluşun davet edildiği toplantıya 10 sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Özgürel, Türkiye’de birlik ve beraberliğin yeniden oluşması ve barışın kurulmasının önemine değinirken, süreçte aksilik yaşanmasının Başbakan’ın siyasi hayatının sonu olacağını söyledi. Heyet Genel Sekreteri Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Bu kadar hayati meselelerin yanında bir çok meselede bu forumları yaratabilmeliyiz. Bir çok meselede bu forumları yaratabilsek bütün meselelerimizi çözeriz. Bütün düşüncelerin farklılıkların ortaya konularak ortak aklın sonucu getireceği bir süreç yaşıyoruz. Başarıya ulaşmak bu süreçleri doğru uygulamaktan geçiyor. Fikir zenginliğimizi artırarak meseleleri çözelim” diye konuştu.

SİZLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR

Toplantıda konuşan Denizli Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Bekir Urganlıoğlu, “Böyle bir toplantıda bulunmaktan mutluyum. Sizlere çok büyük haksızlık yapılıyor. Bizlerin düşüncelerini hükümete ileteceksiniz. Kanın durmasını istiyoruz. Ülkenin ekonomik büyümesine devam etmesini istiyoruz” dedi.

ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET

Heyet, Denizli’de geçen yıl kasım ayında Siirt’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın ailesini ziyaret etti, anne Cemile Avcı ile görüştü. Avcı, “Sürekli, ‘Keşke 6 ay önce olsaydı da benim yavrum o göreve gitmeseydi’ diyorum. İnşallah anneler ağlamasın” dedi


DHA