Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul Küçükçekmece’de bir apartman dairesinde çıkan yangında hayatını kaybeden 6 kişinin cenazeleri Adli Tıp Kurumu Morgu’nda. Yangında eşini kızını ve akrabalarını kaybeden acılı babanın konuşması yürekleri dağladı.

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de kuruma gelerek ailelere başsağlığı diledi.Küçükçekmece’de meydana gelen yangında hayatını kaybeden 6 kişinin cenazeleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’nda. Hayatını kaybedenlerin yakınları da kurum önüne gelerek cenazelerin islemlerinin bitmesini beklemeye başladı. Cenaze yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı ve ayakta durmakta zorlandıkları gözlendi.Yangında eşi ve kızını kaybeden acılı baba İdris Erten ‘İtfaiye orada, ambulans orada. Gitmişler. Ne yapabiliriz ki ? Altı can gitti. Ben burada oturuyorum. Kayınçolarım Almanya’dan gelmişti. Kayınçolarım dışarıya çıkmışlardı. Eşim ve baldızım çocuklara bakıyorlardı. Bugün yolculardı. Mersin’e gideceklerdi. Yine yolcular Allah’a gidiyorlar. Cennete gidiyorlar. Kader, kısmet. Almanya’dan geldiler. Hepsi, eşim gittiler’ şeklinde konuştu.

SEBAHAT TUNCEL’DEN TAZİYE ZİYARETİ
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de kurum önüne gelerek aile fertlerine taziye ziyaretinde bulundu. Hayatını kaybedenlerin teşhis işlemlerine de katılan Tuncel ‘Şimdi ailelerle teşhis yaptık. Yurtdışından gelmiş aileler. Bir kısmı Mersin, bir kısmı ise Nusaybin’e gönderilecek. Aslında burada yaşamıyorlar. Ne yazık ki böyle bir olay yaşanmış. Hepimizin başı sağolsun korkunç bir olay’ şeklinde konuştu. Yangında hayatını kaybeden Erten ailesinin fertlerinin cenazeleri otopsinin ardından Mardin'e, diğer isimlerin cenazeleri ise, Mersin'e gönderilecek.


DHA