Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Balıkesir'in Gönen İlçesinde 38 yaşındaki işsiz Tuğrul Doğan, bir kafeteryada çalışan eski sevgilisi 33 yaşındaki Hatice Kaçan ile yeniden görüşmek isteyerek dün akşam yolunu kesti. Genç kızın yeniden arkadaşlık teklifini reddetmesi üzerine çılgına dönen Doğan, "Ya benim olacaksın ya toprağın" diyerek Kaçan'ı 6 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası polise teslim olan Doğan, gözaltına alındı.

Gönen'de oturan ve işsiz olduğu öğrenilen Tuğrul Doğan, bir kafeteryada çalışan Hatice Kaçan adlı genç kıza aşık oldu. Ancak Hatice Kaçan, bir süre arkadaşlık yaptığı Tuğrul Doğan'dan ayrıldı. Doğan eski sevgilisi genç kızla yeniden bir araya gelmek istedi. Ancak beklediği ilgiyi göremeyen Doğan, dün akşam saatlerinde Kaçan'ı iş çıkışı takip ederek, Hüseyin Tümer Caddesi'nde yolunu kesti.

Burada aralarında çıkan tartışmanın ardından, "Ya benim olacaksın ya toprağın" diyen Tuğrul ;Doğan, yoldan geçenlerin gözleri önünde Hatice Kaçan'ı 6 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası Tuğrul Doğan, Gönen Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu.

Olayla ilgili soruşturmaya Gönen Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Daha önce de öldürdüğü Hatice Kaçan'ın çalıştığı işyerinin camlarını kırdığı belirtilen Tuğrul Doğan, ifadesinin ardından adliyeye sevkedilecek.


DHA