Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Başbakan Erdoğan: Kızılay-Çayyolu metrosu bir hafta ücretsiz

    HABERTURK.COM

    Kızılay-Çayyolu metro açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan Ankaralıların metroyu bir hafta ücretsiz kullanacağı müjdesini verdi.

    Seçim bürolarına saldırı ile ilgili de konuşan Başbakan, "Dün İstanbul'da değişik yerlerde partimizin seçim koordinasyon merkezlerini yaktılar, yıktılar. Seçim araçlarını yaktılar. Hani demokrattınız, özgürlükçüydünüz? Sahtekarsınız sahtekar." dedi.

    İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

    Geriye kaldı Keçiören-Tandoğan metrosu. Bu yıl sonuna kadar bu çalışmamızı da tamamlayacağız. Söz verdiğimiz üç metro hattını da Ankara'ya kazandırmış olacağız.

    Bunlar eser üretmezler. Bunu bedava yapacağım, mazotu indireceğim, bedava raylı sistemi kullandıracağım diyor. Neyi kullandırıyorsun ya. Bu ülkeyi neyle idare edeceksin, personelin maaşını nasıl ödeyeceksin? Siyaset yalan üzerine yapılamaz. Biz 2023 yılına Türkiye'yi hazırlamanın mücadelesini veriyoruz.

    ODTÜ'de olduğu gibi biz çocuklarımızın eline molotof vermiyoruz. Biz çocuklarımızın eline taş, sopa, sapan, bilye vermiyoruz. Biz çocuklarımızın eline tablet bilgisayar, kalem, kitap veriyoruz. Bizi onlardan ayıran bu. Milletimin bu oyunlara gelmemesini hatırlatıyorum. Dün İstanbul'da değişik yerlerde partimizin seçim koordinasyon merkezlerini yaktılar yıktılar, seçim araçlarını yaktılar. Hani demokrattınız, özgürlükçüydünüz? Sahtekarsınız sahtekar.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ