Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Evin içinde kurduğu serada esrar üretti,Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde bir şahıs evinin içerisine kurduğu serada esrar üretti

    Erdoğan CANKUŞ / FETHİYE (AHT)

    Muğla'nın Fethiye İlçesinde bir istihbaratı değerlendiren Jandarma ekipleri, evin içersinde odalarda sera oluşturup saksılar içerisinde hint keneviri yetiştirildiğini tesbit etti. Isıtıcıdan aydınlatma cihazlarına, ısı sensöründen nem sensörüne kadar geniş bir düzenek kuran şahıs gözaltına alınırken, esrar satımından elde edildiği tahmin edilen 20 bin TL'ye de el konuldu.

    Edinilen bilgilere göre Muğla İl Jandarma İstihbarat ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri Fethiye'nin Göcek beldesi bucak mahallesinde H.K (38) isimli şahsın kiraladığı iki katlı evde esrar yetiştirdiği istihbaratını alınca harekete geçti. Fethiye, Göcek ve Ula Jandarma Komutanlıkları ile birlikte H.K'nın evine operasyon düzenledi. H.K'nın yaklaşık 6 yıl önce kiraladığı iki katlı evin üst katına çıkan Jandarmalar eve girdiklerinde gözlerine inanamadı.

    Ekipler, evin odalarında yapay güneş ışığı ile sera gibi oluşturulan bölümlerde saksılarda hint keneviri yetiştirildiğini tespit etti. Hint keneviri yetiştirmek için ısıtıcılar, aydınlatma ışıldakları, nem ayarlayan sensörün yanı sıra ısı sensörü kullanıldığını da belirleyen Jandarma, evin içersinden dışarıya havalandırma sistemi kurulduğunu da belirledi. Jandarma odalarda yaptığı araştırmada esrar içiminde kullanılan 10 adet aparat da ele geçirirken bu aparatlarla evde esrar içimi gerçekleştirilmiş olabileceğini belirleyip inceleme ve araştırmasını derinleştirdi. Evde esrar satımından elde edildiği tahmin edilen 20 bin TL ile birlikte 200 dolar para ve 3,5 kilo kurbar esrar, 100 gr toz esrar, saksılar içersinde 50 kök hint keneviri ayrıca satışa hazır hale getirilip paketlenen 24 paket kubar esrarın yanı sıra çok sayıda saksılar, sıvı gübre bidonları, ısı sensörü, nem sensörü, hassas terazi, ışıldak ve ısıtıcılara el koydu.

    Jandarma, evde üç ayrı sera sistemi içindeki düzenekleri görüntüledikten sonra delil olarak el koyarken; H.K'nın bugüne kadar topraksız şekilde hint keneviri ürettiğini de ele geçirdiği küçük saksılardaki hint kenevirlerinden tespit etti. Olayla ile ilgili soruşturma devam ediyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ