Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika AK Parti'nin alacağı oyu açıkladı!,İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti'nin alacağı oyu açıkladı

    İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve mevcut başkan Aziz Kocaoğlu,bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingini değerlendiren Kocaoğlu, "Mitingin kalabalık olması ayrı bir konudur. Belli kitle partileri, bu tür kalabalıkları toplayıp miting yapabilir. Ama İzmir’de bu mitingin yapılması, yoğun bir mitingin yapılması ayrı bir anlam taşımaktadır. Adalet ve Kalkınma Partisi genel merkezi ciddi bir şekilde çalışmış, toparlamış, Türkiye’nin her tarafından. İzmir’in Yerlisi de var tabi. Adalet Kalkınma Partisi bu seçimde nerden baksanız yüzde 25 civarında oy alacaktır" diye iddia etti.

    İzmirlinin rencide edilmek istenmediğini söyleyen Kocaoğlu, Ak Parti’nin İzmir mitingine ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı:

    "Mitingin kalabalık olması ayrı bir konudur. Belli kitle partileri, bu tür kalabalıkları toplayıp miting yapabilir. Ama İzmir’de bu mitingin yapılması, yoğun bir mitingin yapılması ayrı bir anlam taşımaktadır. Adalet ve Kalkınma Partisi genel merkezi ciddi bir şekilde çalışmış, toparlamış, Türkiye’nin her tarafından. İzmir’in yerlisi de var tabi. Adalet Kalkınma Partisi bu seçimde nerden baksanız yüzde 25 civarında oy alacak. Esas problem şu siyaset bir tahammül sanatıdır. İzmir’in ne sayın Başbakan ile ne parti ile ne de bakanlarla bir problemi var. İzmirli, rencide edilmek istenmiyor. ’Faşist İzmir’ dediniz, ’Gavur İzmir’ demeyi ima ettiniz, ’Eli yüzü sümüklü çocuk’ dediniz, ’İzmir AKP’ye, Binali Yıldırım’a muhtaç’ dediniz…gibi. Bunları bu sıfatları bir kente, kentliye yükleyip de sizi sevmesini bekleyemezsiniz. İzmirli, dayatmalara, abanın altından sopa gösterip de ’bana oy ver sana hizmet edeceğim’ sözlerine kanmaz. İzmirli, ’hayır sen hizmet et ben sonra düşünürüm’ diyor. İzmirli, ’kendi göbeğimi kendim keserim. Özgürlüğüme, dayatmalarınıza kanmam. İstediğiniz şekilde beni yönlendiremezsiniz’ diyor."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ