Sorel DAĞISTANLI / İSTANBUL - ÖZEL HABER


HABERTÜRK'te 17 Haziran'da yayımlanan "Güngören'de IŞİD sembolü" başlıklı habere konu olan ve logosunda IŞİD sembolü bulunan HİSADER yetkilileri, derneği kapatma kararı aldı.

Irak ve Suriye'de terör estiren Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) kullandığı bayrağın amblemini logosuna koyan Haznedar İslami Araştırma Yaşatma Yardımlaşma Derneği (HİSADER),bölgede yaşayan gençlerin Suriye'deki savaşa gönderilmesi ve örgüt saflarına katılmasıyla ilgili süreçte yer aldığı iddia ediliyordu.

'PROVOKASYON'


HİSADER Başkanı Volkan Sağlam, derneklerinin hedef gösterildiğini öne sürdü. Sağlam, "17 Haziran'da derneğimiz HİSADER'e yapılan asılsız ve hedef gösterme haberlerine karşın Allah'ın yardımıyla dik durduk ve en güzel şekilde cevap verdik. Emeği geçen tüm Müslümanlardan Allah razı olsun. Sürecin devamında ufak ufak haberler ve provokasyonların devam ettiğini gördük. Herhangi bir Müslümanın kanına sıhhatine gelecek bir mesele bizim için 10 tane HİSADER'den daha kıymetlidir'' dedi.

'ÇALIŞMALAR DURDU'

Volkan Sağlam çalışmalarını kendi öz iradeleriyle durdurduklarını belirterek ,''Şu an hiçbir çalışma ve faaliyet içinde değiliz. HİSADER kapanmıştır, çalışmalar durmuştur'' diye konuştu.