Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Son Dakika

Türker gürsoy Haberleri, Güncel Türker gürsoy haberleri ve Türker gürsoy gelişmeleri

 • Trafik sigortası 'skoru' geliyor

  Sigorta, 01 Haziran 2021

  Trafik sigortası 'skoru' geliyor

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy "Trafik kuralı ihlalleri sonucu uygulanan sürücü ceza puanları, sürücü belgelerine el konulma süresi gibi risk değerlendirmesinde esas alınabilecek bilgiler göz önünde bulundurularak sigorta skoru hesaplanması projesini, iyi sürücü-kötü sürücü ayrımı yapılabilmesine katkı sağlaması ve sigorta şirketleri tarafından primlerin daha adaletli bir şekilde belirlenmesine imkân sağlaması bakımından oldukça önemsiyoruz" dedi.

 • Tahkim kalite standardını yukarı çekti

  Sigorta, 14 Nisan 2021

  Tahkim kalite standardını yukarı çekti

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Sigorta Tahkim Komisyonu’nun 2020 yılı çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, “2009 yılından bu yana sektörün kalite standartlarını daha da yukarı çekerek önemli görev üstlenen Sigorta Tahkim Komisyonu 128 bin 881 adetlik rekor başvurunun olduğu 2020 yılında 105.871 adet başvuruyu sonuca bağlama başarısı gösterdi” dedi.

 • SEDDK'ya 'emeklilik'ten atama

  Sigorta, 24 Mayıs 2020

  SEDDK'ya 'emeklilik'ten atama

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanlığı'na Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kökenli Türker Gürsoy atandı. Bu atama uzun süredir bekleniyordu. Böylece önümüzdeki dönemde tamamlayıcı emeklilik ve kıdem tazminatıyla ilgili yeni düzenlemelerin yapılması olasılığı da artmış oldu. Kurumda ikinci Başkan Ali Ersoy oldu. Üyeliklere Ender Şenol Fatih Küçükcan, Rıfat Vefa Murteza atandı.

 • Asya Emeklilik'in yeni Genel Müdürü belli oldu!

  İş-Yaşam, 01 Ekim 2013

  Asya Emeklilik'in yeni Genel Müdürü belli oldu!

  Göreve Türker Gürsoy getirildi...

 • İŞTE İL İL ADAYLAR

  Gündem, 20 Haziran 2007

  İŞTE İL İL ADAYLAR

  Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007'de yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti.

 • İçişleri Bakanlığı'nda yeni atamalar

  Gündem, 29 Eylül 2007

  İçişleri Bakanlığı'nda yeni atamalar

  377 vali yardımcısı ve kaymakamın yeri değiştirildi. İŞTE ATAMA LİSTESİ

 • İşte ölen ve yaralananların tam listesi

  Gündem, 02 Haziran 2010

  İşte ölen ve yaralananların tam listesi

  İlk kez HABERTURK.COM'da

 • "İçiniz rahat olsun"

  Futbol, 08 Şubat 2012

  "İçiniz rahat olsun"

  Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün Şubat ayı Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu

 • Haftasonu nerede ne var?

  Kültür-Sanat, 26 Kasım 2015

  Haftasonu nerede ne var?

  İşte etkinlik rehberiniz...

 • İkizler Memo-Can ilk bölüm fragmanı yayınlandı!

  Televizyon, 24 Ekim 2018

  İkizler Memo-Can ilk bölüm fragmanı yayınlandı!

  Erler Film'in yaptığı Kanal D'de Cumartesi akşamı ilk bölümü ile yayınlanacak olan İkizler Memo-Can'ın 1. bölüm fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Erol Özlevi'nin üstlendiği; başrolde Nehir Erdoğan, Özgürcan Çevik, Emir Berke Zincidi'nin rol aldığı İkizler Memo-Can'ın oyuncuları kimler? İşte, İkizler Memo-Can'ın 1. yeni bölüm fragmanı ve oyuncuları...

 • Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna atama

  İş-Yaşam, 24 Mayıs 2020

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna atama

  Sigortacılık ve özel emeklilik sektörlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine dair görevleri yürütmek üzere kurulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanlığına Türker Gürsoy atandı.

 • "SEDDK’nın kurulması önemli bir adım"

  Sigorta, 26 Haziran 2020

  "SEDDK’nın kurulması önemli bir adım"

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) yönetimi ile sigorta ve bireysel emeklilik şirketlerinin genel müdürleri buluştu. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, "SEDDK’nın kurulması, ekonomimiz ve vatandaşlarımız için sektörümüzün arz ettiği önemi ortaya koyan önemli bir adım. Bu adımla birlikte sektörümüzün büyüyeceğini, sigorta penetrasyonunun artacağını bu sayede yatırımlara, üretime kaynak oluşturulmasına büyük destek sağlanacağını, bireysel emekliliğin ise ülkemizde tasarruf denildiğinde ilk akla gelen önemli bir yatırım aracı olduğunu düşünüyoruz" dedi. SEDDK Başkanı Türker Gürsoy ise, "Kamusal sorumluluğu üstlenme noktasında SEDDK’nın ve TSB’nin ortak bir anlayışa sahip olduğuna inanıyorum. Tüm bu şartları yerine getirdiğimiz taktirde sektörümüz çok hızlı bir şekilde yol kat edecektir. Sigorta şirketlerinin kendi özel hedeflerini, menfaatlerini sektörün ortak menfaatleri ile birleştirmek önemli. Sektörümüzü daha ileriye taşıyacak adımları hep birlikte atacağız" dedi

 • Hayat dışı sigorta üretimi 58 milyar TL'ye yükseldi

  Sigorta, 29 Haziran 2020

  Hayat dışı sigorta üretimi 58 milyar TL'ye yükseldi

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB), dijital platformda, seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenledi. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, hayat dışı sigorta üretiminin 58 milyar liraya ulaştığını kaydederek "Türkiye'de sigorta sektörümüz, milli gelirin yaklaşık 34 katı düzeyinde, 127 trilyon TL değerinde ülke ekonomisine güvence sunmaktadır. Bu sunulan güvencelerin içinde 3. havaalanı, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüleri gibi Türkiye ekonomisi açısından çok önemli projeler de yer almaktadır" dedi

 • TSB: “Depremin yaralarını hızla sarıyoruz”

  Sigorta, 07 Kasım 2020

  TSB: “Depremin yaralarını hızla sarıyoruz”

  Sigorta sektörü paydaşlarıyla birlikte İzmir merkezli depremin acılarını azaltabilmek amacıyla bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Özgür Obalı ve TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, depremin yarattığı hasarı ve çalışmaları yerinde görmek amacıyla 5 Kasım 2020 Perşembe günü İzmir'de temaslarda bulundu. Sigorta şirketleri İzmir ve çevresinde deprem kaynaklı toplam 2 bin 462 hasar dosyası açarken, sonuçlanan dosyalar için sigortalılarına 2,8 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirdi. DASK’tan ise 12 bin 770 ihbar bildiriminde bulunan 14 ilde Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, 153 dosya için 6,3 milyon TL tazminat ödemesi yapıldı.

 • Sigortacıda 12 maddeli plan heyecanı

  Sigorta, 03 Aralık 2020

  Sigortacıda 12 maddeli plan heyecanı

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, İkinci Başkanı Ali Ersoy ve Başkan Yardımcıları Mete Güler, Mahir Çipil ve Uluç İçöz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette sigortacılar için mevcut ve önümüzdeki dönemde ele alınması gereken 12 konu belirlendi. TSB Başkanı Atilla Benli, SEDDK'nın Başkan ve Kurul üyelerinin görevlerine başlamaları sonrasında sektörün sorunlarının etkin ve verimli şekilde çözülmesi için yoğun şekilde çalışmalarının sektör şirketleri ve paydaşlar tarafından büyük takdir gördüğünün altını çizdi.

 • Hasar ödeme gücü 40 milyara yükseldi

  Sigorta, 20 Aralık 2020

  Hasar ödeme gücü 40 milyara yükseldi

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Türk Reasürans'ın yönetiminde kasım ayı itibarıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) hasar ödeme gücünün 40 milyar TL'ye yükseltildiğini belirterek, "DASK, tüm planlarını olası İstanbul depremini göz önünde bulundurarak yapıyor. Depreme hazır olmak için DASK'ın operasyonel ve finansal gücünü artıracak çalışmalar gerçekleştiriliyor" dedi.

 • BES için milat olacak

  Sigorta, 16 Mart 2021

  BES için milat olacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’nda Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve sigortacılıkla ile ilgili açıklamalarına ilişkin Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Türker Gürsoy, “Cumhurbaşkanımızın sektörümüze verdiği destek ve güven bizleri onurlandırırken, sorumluluklarımızın önemini bir kez daha bizlere gösterdi" diye konuştu. Gürsoy, uzun yıllardır gündemde olan 18 yaş altına BES'e giriş imkanının sağlanmasının, geldiği nokta itibariyle büyük bir başarı hikayesi olan BES'in toplumun tüm katmanlarına yayılması anlamında milat olabilecek bir düzenleme olduğunu söyledi.

 • 18 yaş altına BES nasıl olacak?

  Sosyal Güvenlik, 19 Mayıs 2021

  18 yaş altına BES nasıl olacak?

  18 yaş altına bireysel emeklilik sisteminin (BES) yolunu açan yasa teklifi TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Anne babalar yeni doğan çocukları için bile BES hesabı açabilecekler. On yılda 2.4 milyon çocuk için hesap açılması ve 32 milyar lira tasarruf yapılması hedefleniyor. Peki 18 yaş altına BES nasıl olacak? Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberi

 • Covid masrafının 2 milyarı sigortadan

  Sigorta, 01 Haziran 2021

  Covid masrafının 2 milyarı sigortadan

  Türkiye Sigorta Birliği tarafından düzenlenen “Sigorta Haftası” açılış paneli ile başladı. TSB Başkanı Atilla Benli, SEDDK Başkanı Türker Gürsoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yer aldığı panelde sigortanın Türkiye ekonomisine katkıları değerlendirildi. Sigorta Haftası 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında sigortacılığı ilgilendiren önemli konulardaki panellerle devam edecek. TSB Başkanı Benli, "Pandeminin başlangıcından bu yana; direkt pandemiye ilişkin olarak hayat sigortalarında 750 milyon TL, sağlık sigortalarında ise 228 milyon TL; Elâzığ ve İzmir deprem felaketlerinde ise 717 milyon TL tazminat üstlendik. Bu rakamlara, pandemi kapsamında sigortalılarımıza sağladığımız diğer imkanları da kattığımızda halkımıza yaklaşık 2 Milyar TL gibi önemli ölçekte bir destek sağlamış olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.