Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Game of Thrones - Taht Oyunları’nın sevilen başrol oyuncularından biri olan ve son sezon yükselişini sürdüren Emilia Clarke, en beğendiği yeni Animoji’yi sosyal medyanın fotoğraf kanalı Instagram hesabında paylaştı. Elbette Daenerys’in ejderhayı seçmesi sürpriz olmadı!
 
Apple dün iOS 11.3 sürümüyle birlikte iPhone X’a ejderha, aslan, ayı ve kuru kafa olmak üzere dört yeni Animoji ekleneceğini duyurdu. Yeni eAnimoji'leri ilk deneyimleyen isimlerden biri de oyuncu Emilia Clarke oldu. Instagram gönderisinde paylaştığı iPhone X özelliği olan Animoji, emojilerden bazılarının canlandığı hareketli yüzlerden oluşuyor. iPhone X'un yüz tanıma özelliğini kullanan yeni Animojiler önümüzdeki baharda iPhone X’a gelecek.
 

Gönderide şunlar yazılıyken arada bir tashih de gözden kaçmıyor; "ANAMOJI"

"So. A lovely man named Sam came round the other day. Sam’s second name seemed to be ‘Apple’ funny I thought, till I saw that Sam had brought me a gift. THIS ANAMOJI! ITS A DRAGON! WE CAN ALL BE TALKING DRAGONS! oh the joys. The freaky weird face recognising joys of modern technology. I do hope Sam Apple comes round again with more treats. 

Geçen gün Sam isimli sevimli bir adam geldi. Sam'in ikinci ismi, Bana getirdiği hediyeyi görene kadar ikinci adının Apple olması komiğime gitmişti. BU ANAMOJI! BİR EJDERHA! HEPİMİZ EJDERHALARI KONUŞACAĞIZ. Modern teknolojinin sevincini tanıyan tuhaf garip yüz. Umarım Sam Apple daha fazla güzel numara ile geri döner."

iPhone X’daki A11 Bionic ve TrueDepth kamera ile çalışan Animoji teknolojisinde 50’den fazla yüz kasının hareketleri kaydedilerek analiz ediliyor. Böylece müşteriler seslerini kullanarak kayıt yapabiliyor ve 16 farklı karakterden biri olarak Animoji mesajları gönderebiliyor. Aslan, ayı, ejderha ve kuru kafa karakterlerinin de katılacağı Animoji çeşitleri şu anda maymun, robot, kedi, köpek, uzaylı, tilki, kaka, domuz, panda, tavşan, unicorn ve tavuktan oluşuyor.
 
iPhone X Kasım başında satışa sunulduğundan beri Animoji son derece olumlu tepkiler aldı. Müşteriler, Animoji Karaoke ile yaptıkları en iyi playback kayıtları dahil, oluşturdukları muhteşem Animoji’leri internette yayınladı. Bunlardan bazılarını #AnimojiKaraoke etiketiyle Twitter ve/veya Instagram’da görmek mümkün.