Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir MİT Bölge Başkanlığı ve İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eylem için kente gelen PKK'lı teröristlere yardım yataklık yaptığı belirlenen kişilere yönelik operasyon başlattı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Neşet Dişkaya'nın edindiği bilgiye göre, haklarında gözaltı kararı bulunan 65 kişiden 51'i yakalandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN KADIN BOMBACISI DA YAKALANDI

İzmir’de eylem hazırlığında bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 51 şüpheli yakalandı. Yakalananlar arasında örgütün kadın bombacısının da bulunduğu öğrenilirken, polisin bu operasyonu olası bir saldırıyı da önlemiş oldu.

İzmir'de ekipler eş zamanlı olarak kent merkezi ile Menemen, Kemalpaşa, Tire, Torbalı ve Aliağa ilçelerinde operasyon düzenledi. Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda 51 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada ise aramalarda çok sayıda örgütsel doküman dijital malzeme ve av tüfeği ele geçirildi. Öte yandan gözaltına alınanların arasında terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuyla doğduran bağlantılı kişilerin de olduğu belirlendi. Bu arada gözaltına alınanlardan N.E.’nin terör örgütü PKK’nın kadın bombacısı olduğu ortaya çıktı. N.E.’nin 10 yıl önce patlayıcı madde bulundurmaktan yakalanarak tutuklandığı ve kısa bir süre önce de salıverildiği öğrenildi. Polisin bu operasyonu kentteki olası bir saldırıyı önlemiş oldu.