Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)'nin korona virüsüne karşı aldığı tedbirler, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'nün Covid19 Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillendi. Ege İhracatçı Birlikleri, TSE Covid19 Güvenli Hizmet Belgesini almaya hak kazanan ilk ihracatçı birliği oldu.
Tüm dünyayı etkisi altına alan, dünya genelinde bir milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüsü ile insanlığın mücadelesi devam ediyor.
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)'nin korona virüsüne karşı aldığı tedbirler, Türk Standartları Enstitüsü (TSE'nün Covid19 Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillendi. TSE tarafından hazırlanan Covid19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzuna uygunluğunu sertifikalandıran EİB, TSE Covid19 Güvenli Hizmet Belgesini almaya hak kazanan ilk ihracatçı birliği oldu.
Covid19 salgını sonrasında hem sağlık tedbirleri bakımından, hem de iş yapış modelleri açısından yeni döneme hızla uyum sağladıklarını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Covid19 salgını sonrasında aldıkları tedbirler sayesinde Ege İhracatçı Birliklerinde pozitif vakayla karşılaşmadıklarını dile getirdi.
Ege İhracatçı Birliklerinin Covid19 sonrasında sanal fuarlar, sanal ticaret heyetleriyle ihracatçı firmaların pazarlama faaliyetlerine destek olduğunu anlatan Eskinazi, Türkiye’nin ihracatının yüzde 54’ünü gerçekleştirdiği, 26 ülkede görev yapan ticaret müşavirlerinin katılımıyla “Koronavirüsün Hedef Pazarlarımızdaki Seyri” isimli webinar toplantıları yaptıklarını, eğitimlerini online ortama taşıdıklarını ifade etti.
Eskinazi, "Covid19 sürecinde sağlık tedbirlerimizi de üst seviyeye çıkardık. Ege Maden İhracatçıları Birliğimizin Çin’de Türkiye Milli Katılım Organizasyonunu düzenlediği Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarının 30 Ocak 2020 tarihinde iptal olması sonrasında Türkiye’de Covid19 ile mücadeleyi başlatan ilk kurumlardan biri olduk. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren EİB Hizmet Binası girişinde herkesin ateşini ölçmeye başladık. EİB binasına girişlerde maskesi olmayanlara maske temin ettik. Yemekhanemizde sosyal mesafeye göre yerleştirilmiş masalarda her masada bir kişi yemeğini yiyecek şekilde düzenleme yaptık. Binamıza temiz hava girişi için ekstra tedbirler aldık. Toplantılarımızı online ortama taşıdık, fiziki toplantılarımız için toplantı odalarımızı sosyal mesafeye uygun şekilde dizayn ettik. Ortak kullanım alanlarında covid19’a uyumlu düzenlemelere gittik. Bu kapsamda, yaptığımız çalışmaları denetleyen Türk Standartları Enstitüsü, aldığımız önlemlerin Covid19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygunluğunu tescil etti. Bu belgenin alınması sürecinde yoğun mesai harcayan personellerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER