Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, “İzmir’de AK Parti kongresine katılan delegelere kamu hastanelerinde Covid19 testi yaptırıldığı” yönündeki haberler üzerine yazılı bir açıklama yaparak, “Herhangi bir kişi, ekip veya gruba özel bir işlem yapılması söz konusu değildir” ifadelerine yer verdi.
Bazı basın yayın organlarında yer alan “İzmir’de AK Parti kongresine katılan delegelere kamu hastanelerinde Covid19 testi yaptırıldığı” yönündeki haberler üzerine İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.
Yapılan yazılı açıklamada, “An itibariyle ilimizdeki vaka sayıları stabil seyretmekte olup hastanelerimiz pandemi poliklinikleri ve PCR laboratuvarlarımız sayı ve süre sıkıntısı olmadan vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermektedir. İlimizdeki bütün hastanelerde pandemi polikliniğine başvuran hastaların tümüne hekimlerce uygun görülen tetkikler yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kişi, ekip veya gruba özel bir işlem yapılması söz konusu değildir. Haberde yer alan ve parti il teşkilatınca delegelere gönderildiği iddia edilen SMS mesajı bilgimiz dahilinde olmayıp, o gün yapılan test sayısı ile diğer günler arasında belirgin bir fark gözlemlenmemiştir” denildi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER