Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
10'u kadın 47 gözaltı! İğrenç dolandırıcılık!
0:00 / 0:00
DHA

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran kimliği açıklanmayan bir kişi, `jigolo olma vaadiyle´ dolandırıldığını bildirdi. Hemen harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, pek çok kişiyi aynı yöntemle dolandıran İstanbul merkezli çeteyi deşifre etti.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİ VE PARALARINI ALDILAR

DHA'da yer alan habere göre çetenin internet üzerinden `yüksek gelir vaadiyle jigolo olma´ ilanları verdiği, başvuranların `Birlikte olmak isteyen kadın olduğunda, sizinle iletişime geçeceğiz´ diyerek, kişisel bilgilerini aldığı, daha sonra kadınlara aratarak yüksek ücretle birliktelik teklif ettirdiği en sonunda da kurbanlarından sisteme giriş ücreti ve garanti parası adı altında para topladıkları saptandı.

GÖZALTINA ALINANLARDAN 10'U KADIN

Balıkesir polisi, 98 kişiyi aynı yöntemle dolandırdığı belirlenen şüphelilerden 44'ünü İstanbul´da, 3'ünü ise Gaziantep´te yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerden 10'unun ise kadın olduğu bildirildi.

CEP TELEFONLARI VE SIM KARTLAR ELE GEÇİRİLDİ

Şüpheliler ile birlikte çok sayıda cep telefonu ve sim kart ele geçirildi.

Ayrıca arama yapılan adreslerde kitap arasına saklanmış çok sayıda banka kartı da bulundu. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.