Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe'de Ülker Stadı'ndan kombine almak isteyen taraftarlar, sabahın erken saatlerinde beklemeye başladı. Kombine dağıtımı öncesi oluşan yoğunluk nedeniyle stat ve çevresinde trafik yoğunluğu yaşandı. Stat çevresinde zaman zaman 3 sıra araç parkı oldu, trafik D-100 Karayolu Fikirtepe metrobüs durağına kadar uzadı.

Vatandaşların trafik yoğunluğu ihbarı üzerine stat ve çevresine çok sayıda trafik ekibi ve çekiciler sevk edildi. Gelen ekipler yola araçlarını park eden sürücülere anons ederek araçlarını kaldırması yönünde uyarılarda bulundu. Motosikletli trafik ekipleri de yolun açılması için yoğun çaba sarf etti.

Ekiplerin çalışması sonunda taraftarlar araçlarını kaldırınca yoğunluk azaldı. Kombine almaya gelen bir taraftar "Anormal bir derecede bir yoğunluk vardı. 2'şerli 3'erli sıra yaşandı. Trafik ekipleri geldi 'araçlarınız çekilecek' diye uyarıda bulununca herkes araçlarını kaldırdı" diye konuştu.

Başka bir taraftar da "Sabah erken geldiğimizde tek sıraydı burası. Ama şimdi bir park yerinde 3 araç park ediyor. Trafiği aksatıyor ama insanlar kusurumuza bakmasın" dedi.