Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Kayseri'de bir döviz bürosu çalışanınca kendilerine fazladan verilen 10 bin euro değerindeki Türk lirasını alan 3 müşteri, bu parayı polise teslim etti.

AA'nın haberine göre, Kazancılar Çarşısı'nda faaliyet gösteren bir döviz bürosunda veznedar olarak çalışan 55 yaşındaki Ahmet Aksu'nun, döviz bozmaya gelen müşterilere fazladan ödeme yapmasının basına yansımanın ardından, yakınlarının haber vermesi üzerine olaydan haberdar olan müşteriler, polise giderek fazladan aldıkları parayı geri verdi.

Döviz bürosu sahibi Bekir Berk de gazetecilere yaptığı açıklamada, örnek davranışlarından dolayı müşterilere teşekkür etti.

"BİLİNÇLİ OLARAK YAPMADIĞINA KARAR VERDİK"

Önceki gün meydana gelen olayın ardından, parayı alanların kötü niyetli olmadıklarını düşündükleri için hemen polise haber vermediklerini belirten Berk, şunları söyledi:

"Çalışanımızın birisi 10 bin euro fazla ödeme yapmış. İnceleme yaptığımızda arkadaşların bunu bilinçli olarak yapmadığına karar verdik. Görüntüleri incelediğimizde bu arkadaşların büyük ihtimalle gurbetçi olduğunu tahmin ettik. Hatta o gün emniyete filan da haber vermedik. Bir gün kadar bekledik. Bunlar akşam hesap yapıp farkına varırlar, duyarlı olurlar diye bekledik. Gelmeyince de sağ olsunlar gazeteci arkadaşların yoğun ilgisiyle de hatta bir canlı yayında bu iş neticelendi. Duyduğumuza göre bir müşterinin Fransa'da yaşayan kız kardeşi izlemiş ve kardeşini aramış. Onlar da o an farkında olmuşlar. Şu an arkadaşların emniyette olduğunu ve parayı da teslim edeceklerini öğrendik. Kendilerine şimdiden duyarlı oldukları için teşekkür ediyoruz."