Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Antalya'da temaslarını sürdüren Kılıçdaroğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü ziyaret etti.

Ziyaretin ardından belediye önünde kendisini karşılayanlara hitaben konuşan Kılıçdaroğlu, Kemer'in insanlarının, doğasının, ovalarının, güzel olduğunu, bu kadar güzellikte ihtiyaç duyulan şeyin huzur içinde yaşamak olduğunu söyledi.

Türkiye'de huzur içinde yaşamak istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, "İster doğuda ister batıda ister güneyde, kuzeyde, isterse Kemer'de hepimiz huzur içinde yaşamalıyız. Görüşlerimiz, kimliklerimiz farklı olabilir, yaşadığımız bölgeler farklı olabilir ama bayrağımızın altında güzel vatanımızda huzur içinde yaşamak istiyoruz." diye konuştu.

Herkesin dertlerinin olabileceğini, afetlerin de yaşanabileceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, huzur olduğu zaman dayanışma içinde bütün sıkıntıların aşılabileceğini anlattı.

"BEN SİZE SADECE VE SADECE HUZUR VADEDİYORUM"

AA'nın aktardığına göre; Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ben size sadece ve sadece huzur vadediyorum, huzurlu, güzel bir Türkiye vadediyorum. Birlikte huzur içinde yaşayacağız ve bunun mücadelesini el birliğiyle vereceğiz. 2019'a az süre kaldı. Gerginliklerden, kavgalardan bıktık, yeter artık. Bu ülkede hangi görüşten olursak olalım bir arada, kardeşçe yaşayabiliriz. Niye yaşamayalım, ne var önümüzde engel? Bağırmakla, çağırmakla ülkeler yönetilseydi, ülkeler büyüyebilseydi dünyanın en gelişmiş ülkesi olurduk. Demek ki bu işler bağırmakla olmuyor. Bu işler kavga ederek, diğer ülkelere kafa tutarak olmuyor.
Ne demiş savaş meydanlarından gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Yurtta barış, dünyada barış'. Bundan daha güzel ne olabilir?"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu daha sonra, şiddetli yağış ve hortumdan zarar gören Kumluca ilçesine hareket etti.

KILIÇDAROĞLU ANTALYA'DA ZARAR GÖREN SERALARI İNCELEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'nın Kumluca ilçesinde önceki hafta şiddetli yağış, fırtına ve hortumdan zarar gören Mavikent Mahallesi'ndeki seralarda incelemelerde bulundu, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Çiftçilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, sorunun çözümü, mağduriyetlerin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Daha sonra Finike ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, hortumdan evleri zarar gören aileleri ziyaret etti. Evinin camlarının kırılması sonucu yaralanan Şükrü Özer'e geçmiş olun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, Turunçova bölgesinde de incelemelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan afetin büyük olduğunu, hem çiftçileri dinlediğini hem de evi tahrip olanlarla görüştüğünü belirtti.

Hasarın boyutunun büyük olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Bu konuda bazı çalışmalar yapılmış. Ama beklenen destek henüz tam gerçekleşmiş değil. Burada 3 ev ciddi hasar görmüş durumda. 3 evin de onarımını biz yapacağız, belediyelerimiz bunu yapacaklar. Vatandaşlarımız kısa süre içinde evlerinde oturacaklar." diye konuştu.

TARSİM ile sıkıntıların olduğunu dile getirildiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"TARSİM'den büyük şikayet var. Özellikle çiftçiler tarım sigortası yapmak istediklerini, vergi ödediklerini, arazilerin kendilerine ait olduğunu ama yasal engeller nedeniyle tarım sigortalarını da ödeyemediklerini, dolayısıyla mağduriyetlerinin giderilemediğini ifade ettiler. Bu konuda da biz özel bir çalışma başlatacağız ve Tarım Bakanına aktaracağız. Sanırım Tarım Bakanı da TARSİM'den kaynaklanan bazı sorunlar olduğunu ifade etmişti. Önemli olan bu sorunu bir an önce çözmek. Zarar var, doğru, zararın boyutları da bir hayli yüksek. Umarız kısa süre içinde bunlar telafi edilir."