KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Ahmet Baba

1971 yılında, Kırşehir’in Kaman ilçesinde doğdu. 1974 yılında ailesi ile birlikte Ankara’ya yerleşti.  O tarihten bu yana da Ankara da ikamet etmektedir.

İlköğrenimini Yeşiltepe İlkokulunda ve Cebeci Ortaokulunda tamamladıktan sonra Ankara Lisesi’nde eğitimine devam etti. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1995-1997 yılları arasında Mali Müşavirlik stajını tamamladı ve profesyonel iş yaşamına 1998 yıllında kendi mali müşavirlik ofisini açarak başladı. Maliye, Finansman ve Yatırım konularında birçok eğitim ve seminere katılarak bu alanlarda uzmanlaştı. Özel sektörde birçok kuruluşa Mali Müşavirlik ve Finans Yönetimi alanlarında danışmanlık hizmeti verdi.

Gençlik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak yer aldı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)Ankara Şubesi’nde görevler aldı. 2002-2003 yıllarında MÜSİAD Ankara Şubesi Denetim Kurulu üyeliği ve 2003-2006 yılları arasında ise MÜSİAD Ankara Şubesi Başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. Tarihdaş Milletler ve Topluluklar  Derneğinin Kurucu Başkanlı olan Ahmet Baba halen dernek başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ahmet Baba üniversite yıllarından itibaren siyasetin içinde aktif olarak rol aldı.1990-1994 yıllarında İstanbul Milli Gençlik Vakfı Şişli Şubesi’nde yöneticilik yaptı ve çeşitli görevler üstlendi. Milli Gençlik Vakfı’nın üniversitedeki yapılanmasında aktif olarak görev aldı. 

2006 yılında yapılan Olağan Genel Kurul’da Ak Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi seçildi, Mali ve İdari İşlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak 3 yıl görev yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Keçiören Belediye Meclis üyesi oldu. 2009-2014 yılları arasında Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcılığı, Başkan Vekilliği  ve belediye meclis üyeliği görevlerini üstlendi

İngilizce ve Fransızca bilen Ahmet Baba, evli ve 4 çocuk babasıdır.