KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Aslan Savaşan

Priştina’dan 1945 yılında İzmir’e göç eden bir ailenin evladı olarak 4 Ocak 1965 tarihinde doğdu. Orta öğrenimini Özel Türk Koleji’nde, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 1982 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında doktor olarak mezun oldu.

Politika ile profesyonel hayatı birbirine karıştırmadan yoluna devam eden Dr. Aslan Savaşan Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde tamamladı. Karşıyaka Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde 2 yıl çalışan Aslan Savaşan ihtisasını Behçet Uz Çocuk Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı üzerinde yaptı. Özveri, empati, emek isteyen bir uzmanlık alanında çalışarak başarılı işlere imza atan Aslan Savaşan doktorluğu bir meslek olarak değil yaşam biçimi olarak seçti.

İhtisasını tamamladıktan sonra 2000-2013 yılları arasında Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik görevinde bulundu.

Dr. Aslan Savaşan; halen babası merhum Cevat Savaşan tarafından 1946 yılında kurulan aile şirketi ARS-PET Lojistik A.Ş de yönetim kurulu üyeliğini, İzmir, Çeşme’de bulunan kendisine ait Özel Sisus Hastanesi’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Aslan Savaşan Haberleri

  • Altay'da futbolculara şok ceza!

    Futbol, 14 Mayıs 2015

    Altay'da futbolculara şok ceza!

    Tarihinde ilk kez 3'üncü Lig'e düşmenin acısı yaşayan Altay'da 30 Nisan'da yapılan ve başkan adayının çıkmadığı genel kurulda görevi bırakan Aslan Savaşan başkanlığındaki yönetimin, ayrılmadan önce 11 futbolcuya toplam 470 bin TL ceza kestiği ortaya çıktı