KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Barış Arduç

9 Ekim 1987 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Barış Arduç, Gülay-Barış Arduç çiftinin üç oğlundan ikincisidir. Spor akademisinde okuyan ve ardından özel bir sanat evinde oyunculuk eğitimi alan 1.87 boyundaki yakışıklı oyuncu, aynı zamanda fotomodellik ve dublaj sanatçılığı da yapmıştır. Oyunculuk kariyerinde dikkatleri 'Benim İçin Üzülme' dizisinde aldığı Ahmet rolü ile çeken Arduç, 'Dinle Sevgili', 'Küçük Hanımefendi', 'Pis Yedili' ve 'Bugünün saraylısı' dizilerinde boy göstermiştir.

İlk kamera önü deneyimini aldığı Ömür Gedik ve Halil Sezai'nin 'Paramparça' klibi sonrası şöhret basamaklarını tırmanmaya başlayan Barış Arduç, klip sonrası birçok projeye imza atmayı başarmıştır.

İlk sinema filmi olan 'Deliha'yı sevgilisi Gupse Özay ile çeken Barış Arduç, bu filmin ardından 'Racon: Ailem için' adlı dizide oynadığı Tekin karakteriyle genç kızların sevgilisi konumunu sağlamlaştırmıştır.

Özellikle, adının bu denli duyulmasında önemli bir yere sahip olan 'Kiralık Aşk' dizisinde oynadığı Ömer karakteri, genç oyuncuyu mevcut kariyerinin zirvesine getirmiştir. 

 

Barış Arduç Haberleri