KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Gökhan Özoğuz

Gökhan Özoğuz, 14 Ekim 1976 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan beri ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile gitar çalmış ve müzik eğitimi için 2006'da 4 yıllığına Londra'ya gitmiştir. Aldığı eğitimin ardından tekrar Türkiye'ye dönen Gökhan Özoğuz, Athena adlı bir müzik grubu kurmuştur.

Kurucusu olduğu Athena adlı müzik grubunun solistidir ve ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte aynı müzik grubunda çalmaktadırlar.

Futbol taraftarlarına hitaben 1998 yılında Athena grubu Holigan adlı bir parçayla oldukça çıkış yakaladı ve futbol maçlarının değişmez sloganlarından biri haline geldi. Futboldan sonra A Milli Basketbol takımımız için yaptığı 12 Dev Adam şarkısı ile de basketbol takımının standart şarkılarından birisi oldu.

Büyük başarı elde etmeye başlayan Athena grubu, Tam Zamanı Şimdi adlı albümle de oldukça hit sağladı. Dilden dile dolanan parçaların öncüsü olan Athena grubu, 2004'teki Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "For Real" adlı İngilizce parçayla temsil etmiş ve Türkiey Eurovision tarihinde, 195 puanla 4. oldu ve ikinci en fazla puan şarkısı oldu.

Gökhan Özoğuz, günümüzde bir şarkı yarışmasının jüri koltuğunda oturmaktadır.

Gökhan Özoğuz Haberleri