KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Hakan Özbay

Hakan Özbay, 30.03.1975 Tarihinde Giresun Şebinkarahisar Hacıömer Köyünde doğdu. İlkokulu, Şebinkarahisar Hacıömer Köyü İlkokulu ve İstiklal İlkokulunda , Ortaokulu Şebinkarahisar Yavuz Selim Orta Okulunda, Liseyi Şebinkarahisar Lisesinde okuyarak 1992 yılında liseden mezun oldu.

Üniversite eğitimi için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanınca Şebinkarahisar’dan eğitim için 1993 yılında ayrıldı ve 1998 yılında lisans eğitimini tamamladı.

Mesleki yaşantısını serbest avukat olarak devam ettirmek istediğinden ve  mesleğinin yapısı  gereği kendi memleketinde çalışmak istemediğinden, iş hayatına atılmak üzere İstanbul’a yerleşti. Avukatlık stajını hemşehrisi Av. Murat Özdabak’ın bürosunda tamamladı ve 2000 yılında avukatlık ruhsatını aldı.

Bir müddet hukuk bürolarında çalıştıktan sonra , askerlik hizmeti için müracaatını yaptı ve askerlik hizmetini kısa dönem er sıfatı ile Deniz Kuvvetlerine bağlı olarak 2000 yılı sonunda tamamladı.

2001 yılı Mayıs ayında Beyoğlu /Karaköy’de Özbay Hukuk ve Danışmanlık Bürosu unvanı ile kendi ofisini kurarak çalışmaya başladı. O tarihten bu yana aynı adreste , oluşturduğu ekibiyle istihdam sağlayarak, birçok avukat yetiştirmiş olup, mesleki yaşantısına devam etmektedir.

İstanbul’a gelir gelmez, memleket hasreti ve sevgisi uyarınca, sosyal ihtiyaçlarını da gidermek adına Giresun ve Şebinkarahisar STK’ları ile tanıştı. Özellikle Şebinkarahisar Vakıf ve Derneklerinde uzun yıllar birçok pozisyonda görev yaptı. Öğrencilik döneminde burs aldığı ve 12 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptığı Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneğine,  derneğin 50. Kuruluş yıldönümünde iki yıl başkanlık vazifesini yürüttü. Birçok vakıf ve dernekte üyelikleri mevcuttur. Bu STK’ların bir çok eğitim, kültür ve sosyal dayanışma alanında yürüttüğü projelerinde aktif görev aldı, hukuk müşavirliklerini yürüttü.Yine dernek çalışmaları sırasında tanıma fırsatı bulduğu Nuray Bölük Özbay hanımefendi 2005 yılında evliliklerini gerçekleştirdiler. Bu evliliklerinden 2009 doğumlu  yılında Kağan Özbay, 2011 doğumlu  Aysima Özbay isimli iki çocukları vardır.Mensubu bulunduğu siyasi partinin Beyoğlu İlçe Başkanlığında imkan bulduğu oranda yöneticilik yapmakta ve  siyasetle de uğraşmaktadır. Aynı zamanda Noterlik Belgesi ve Özel Güvenlik Eğim Sertifikası sahibidir. Beykent Üniversitesinde Yüksek Lisans başlangıcı yapmış olup, orta derecede İngilizce bilmektedir.