KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Hüseyin Ulusal

1962 yılında Trabzon’ un Çaykara ilçesi Yeşilalan Mahallesinde doğdu. İlkokulu ve hafızlığı tamamladıktan sonra Trabzon Of İmam Hatip Lisesini bitirdi. İmam Hatip’te okurken Trabzon Of Milli Türk Talebe Birliği’nde aktif olarak kültürel faaliyetlerde bulundu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1987’de mezun oldu. Öğrenciyken Ankara Tacettin Dergâhı Camiinde İmamlık yaptı. Bu arada Ankara Milli Gençlik Vakfı’nın kuruluşunda ve yönetim kurulunda yer aldı. Askerliğini Ağrı’da Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde 3 yıl aşere takrip tayyibe (ileri kıraat) eğitimi aldı.

İstanbul’dayken İstanbul ve Pendik Milli Gençlik Vakfı Yönetim Kurulunda yer aldı, aktif olarak eğitim faaliyetlerinde bulundu. Ankara’ya döndükten sonra 1993 yılından itibaren 7 yıl Hedef Radyo’da Hüseyin FERŞATOĞLU olarak yöneticilik ve programcılık yaptı. Aynı yıl arkadaşlarıyla birlikte özel bir dershane ve bu dershaneye bağlı sınavlara hazırlık yayıncılığı  firması kurdu.  1997 yılında ESDER yönetim kurulu üyeliği ve 1999 yılında ESDER Genel Başkanlığı yaptı. Genel başkan iken Pınarhisar Cezaevinde 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ederek uzun ve özel bir görüşme yapma mutluğunu yaşadı. 2002 yılında arkadaşlarıyla birlikte TÖDER derneğini kurdu. Önce Denetleme Kurulu başkanlığı daha sonra TÖDER Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Ankara’da özel bir koleji kurdu. 2011 yılında Ankara Bayrak Radyo Televizyon A.Ş’ yi devraldı. Bu vesileyle sarı basın kartı sahibi oldu. 2014 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dershaneler zinciri bünyesinde bulunan  250 dershane ve 500 bin öğrenciyi temsilen dershane dönüşüm çalışmalarında Milli Eğitim Bakanlığının dönüşüm projelerine yardımcı oldu. Özel toplantılarda ve basın açıklamalarında dönüşüm çalışmalarını destekledi.

Şu an Özel bir dershaneler zinciri, dönüşüm temel liseleri ve özel bir kolejin  yönetim kurulu başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Orta seviyede İngilizce Arapça ve Rumca biliyor. Evli ve dört çocuk babasıdır.