KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Kemalettin Yılmaztekin

1980 yılında Şanlıurfa, Akçakale'de doğdu. Av. Kemalettin Yılmaztekin ilk, orta ve lise tahsilini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra 1999 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır ve 2003 yılında başarıyla mezun olmuştur. Halen; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2003 yılında Ankara Barosu’nda başladığı avukatlık stajını başarı ile tamamlayarak avukatlık ruhsatını almaya hak kazanmıştır. 2004 yılından beri kurduğu Faran Hukuk ve Danışmanlık bürosunu yönetmekte olup çok sayıda avukat, stajyer avukat ve asistan eleman istihdam etmiştir.

Avukatlık mesleğinin yanısıra, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde çiftçilikle de iştigal eden Av. Kemalettin Yılmaztekin, pamuk, buğday, mısır ekimi ve atıl arazileri tarıma kazandırma hususunda yürüttüğü başarılı çalışmaları dolayısı ile 2012 yılında “Örnek Çiftçi” seçilmiştir.

Kuruluşundan itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi içinde aktif siyasetin içinde olan Av. Kemalettin Yılmaztekin, 2005 yılında AK Parti Ankara İl Başkanlığı Siyaset Akademisi 3. Dönemden başarıyla mezun olmuştur. 2005 yılından itibaren Ankara İl Seçim Uzmanı, İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi gibi önemli görevlerde bulunduktan sonra 2012 yılında AK Parti 4. Olağan Ankara İl Kongresi’nde AK Parti Ankara İl Disiplin Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir.Başarılı çalışmaları dolayısı ile 2014 yılı başında Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine getirilmiştir.

AK Davada Av. Kemalettin Yılmaztekin’in almış olduğu görevler; 2009 yılı “Mahalli İdare Seçimleri”nde İl Seçim Uzmanı, İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi, 2010 yılı “Anayasa Referandumu”nda İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi, 2011 yılı “Genel Seçimleri”nde İl Seçim Uzmanı, İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi, 2011 yılı “Genel Seçimleri”nde seçim günü Şereflikoçhisar İlçesi’nden sorumlu İl hukukçusu, 2012 yılı “AK Parti 4.Olağan Ankara İl Kongresi”nde İl Disiplin Kurulu Üyeliği, 2014 yılı başı itibariyle AK Parti Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, 2014 yılı “Mahalli İdare Seçimleri”nde Ayaş, Beypazarı ve Nallıhan’dan sorumlu İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi, 2014 yılı “Mahalli İdare Seçimleri”nde Akyurt ve Yenimahalle ilçelerinde de seçim ve sandık eğitimcisi, 30.03.2014 seçim günü Altındağ 1.İlçe Seçim Kurulu’nda AK Parti Temsilcisi, Ertelenen Yalova Mahalli İdare Seçimlerinde SKM Çalışmaları doğrultusunda faaliyetlerde bulunmuş Şanlıurfalı hemşehrileri nezdinde propaganda ve yemekli toplantılar düzenlemiştir.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Şanlıurfa ve köylerinde propaganda faaliyetlerinde bulunarak çeşitli görevleri başarı ile icra etmiştir. Yılmaztekin, bir çok mesleki ve sosyal alanlarda faaliyet yapan STK ve Vakıflarda üst düzey yöneticilik görevlerinde ve faaliyetlerinde görev almaktadır.

Yeni Dünya Vakfı, Ankara istişare kurulu üyeliği, Şanlıurfa Kültür ve Araştırmalar Vakfı, Ankara Şubesi İstişare Kurulu üyeliği, Hukuk ve Değişim Derneği kurucu üyeliği ve denetleme kurulu üyeliği, Hukuk ve Demokrasi Derneği üyeliği, HUDER(Hukuki Araştırmalar Derneği)üyeliği, Herkes İçin Spor Federasyonu, Hukuk Kurulu Üyeliği, Ankara Barosu, Arap Baroları İle İlişkiler Kurulu Başkanlığı, Ankara Barosu, Hukuk Fakülteleri İle İlişkiler Kurulu Üyeliği, Ankara Barosu, Baroda Değişimi Grubu Kuruculuğu ve Ankara Barosu, Baroda Birlik Grubu İstişare Kurulu Üyeliği, STK üyelikleri ve STK’larda alınan aktif görevlerin yanı sıra, Av. Kemalettin Yılmaztekin’in Şanlıurfa’ya ve çevresine olan bağlılığı ve muhabbeti dolayısı ile bölgeye yönelik çok sayıda sosyal projenin içerisinde yer almış veya bizzat kendisi yönetmiştir.

İleri düzeyde Arapça ve orta düzeyde İngilizce bilen Yılmaztekin, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kemalettin Yılmaztekin Haberleri