KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Koray Avcı

Koray Avcı, 1 Ocak 1984'te Ankara'nın Çinçin ilçesinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Muğla Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

Küçük yaşlardan beri müziğe olan ilgisi ve yeteneği ile Ankara'daki bazı performans mekanlarında şarkı söylemiştir ve müzik hayatına atılmıştır. 2010'da bir yetenek yarışmasına katılır ve beatbox & Volkan Konak taklidi yaparak 2. tura kadar yükselmiştir. Muğla'da istediği ve sevdiği ortamı yakalayamayınca, kendisini sokaklara atarak sokak sanatçısı olur ve gitar çalan bir arkadaşıyla şarkı söylemeye başlar.

2012'de okulu bitince Ankara'ya dönen Koray Avcı, Ankara sokaklarında, toplu taşıma araçlarında çalmaya başlar ve metroda söylediği bir şarkının oradan geçen bir genç tarafından kaydedilip paylaşılmasıyla adını duyurur. Sonrasında kendi videolarını çekip YouTube, Facebook gibi platformlarda paylaşarak sosyal medyada ilgi odağı olur.

Ciddi izlenme sayılarına ulaşan Koray Avcı, yurt içinde ve yurt dışında konserler vermeye başlar. Yılda yaklaşık 250 konser veren Koray Avcı, 28 Ağustos 2015'te Ahmet Çelenk ile Aşk İle adlı bir solo albüm çalışması yapar. Albümde Neşet Ertaş, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Soner Akalın, Zeliha Sıkık, Feyzullah Eti gibi önemli isimlerin eserlerinin yanı sıra söz ve müziği kendisine ve gitaristi Köksal Fındık'a ait olan 4 yeni şarkıya da yer verir. Albümün çıkış şarkısı olan Sen'in klibinin izlenme sayısı 125 milyonu geçmiştir.

24 Haziran 2016 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle Sonra Dersin Ki adlı ikinci albümünü piyasaya sürmüştür.

Koray Avcı Haberleri