KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Mustafa Koç

Mustafa Vehbi Koç, 29 Ekim 1960 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu'nda, Lyceum Alpinum Zuoz'da ve Washington Üniversitesi'nde tamamladı.

1984 yılında TOFAŞ'ta müşavir göreviyle iş hayatına atılan Mustafa Koç, ardından Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yaptı. 1992 yılından itibaren Koç Holding'te Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi.

4 Nisan 2003'te Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı babası Rahmi Koç'tan devraldı. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı olan Koç, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2006 yılında Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu oldu.

21 Ocak 2016 tarihinde sabah sporu yaptığı esnada geçirdiği kalp krizi nedeniyle Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 55 yaşında hayatını kaybetti.

Mustafa Koç Haberleri