KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Şahin Tin

1966 yılında Denizli Serinhisar İlçesi Ayaz köyünde doğdu. İlköğretim ve Lise Öğrenimini Denizli de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İş İdaresi bölümünü bitirdi.
1984 yılında Market Raf ve Donanımları üretim ve ihracatı konusunda faaliyet gösteren AYSAN Dekoratif Raf Sistemleri Ltd.Şti. kurarak iş hayatına atıldı. Almanya, Bulgaristan, Bosna ve Kırgızistan’da kurduğu şirketlerle iş hayatındaki faaliyetini uluslararası alana taşıyıp 15 ayrı ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

2001 yılında kurulan Denizli İş Adamları platformunun kurucuları arasında yer aldı. 1994 yılından bugüne halen Denizli Genç Tüccarlar ve İşadamları Derneği üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
1999 - 2004 yılları arası Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Denizli Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1999 - 2004 yılları arasında Denizli Sanayi Odası Meclis Üyeliği görevini yürüttü.
3 Eylül 2003 tarihinde Ak Parti MKYK tarafından Denizli İl Başkanlığı görevine atandı. İl Başkanlığı görevini yürütürken önemli atılımlar yaparak Denizli tarihinde hiç gerçekleşmeyen ilklere imza attı, siyasete yeni bir farklılık kazandırdı.

Öncelikle Ak Parti Denizli İl teşkilatına TS EN ISO 9001:2000 Kalite belgesi alarak çalışmalarında standart oluşturdu. 28 Mart 2004 yerel seçimler öncesinde, Demokrasi meydanında katılımı 25 bin civarında olan bir mitingin gerçekleşmesini sağladı.
28 Mart 2004 Yerel Seçimlerde Ak Partinin Denizli de oylarının %100'e varan bir artış sağlayabilmesi için tüm teşkilat birimlerindeki ekibiyle birlikte çalıştı. Yine 2. Olağan İl Kongresini Denizli Atatürk Stadyumunda 20 bin kişinin katılımıyla büyük bir coşku ve heyecan içinde yapılmasını sağladı.

Şahin TİN 8 Mayıs 2007 tarihinde Milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığı görevinden istifa etti. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde 5. sıradan Milletvekili Adayı oldu. Siyasi yaşamındaki duruşunu büyük bir inançla sürdüren TİN 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Türkiye ve Millet sevdasıyla Denizli’ye hizmet için yeniden Milletvekili Aday Adayı oldu.

2015 yılı itibaren il başkanlığı görevini yürütmektedir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Şahin Tin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Şahin Tin Haberleri

 • AK Parti Milletvekili Tin kazada yaralandı

  Gündem, 28 Ekim 2017

  AK Parti Milletvekili Tin kazada yaralandı

  Denizli'de iki aracın çarpıştığı kazada AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, danışmanı Demir, AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz, eski Milletvekili Mehmet Yüksel ile diğer otomobildeki 4 kişi yaralandı

 • İstifalar başladı!

  Gündem, 31 Ağustos 2015

  İstifalar başladı!

  Şanlıurfa Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Bitlis'te yaklaşık 2 yıldan bu yana görev yapan ve geçtiğimiz günlerde merkeze alınan Bitlis eski Valisi Orhan Öztürk de görevini bıraktı