KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Selahattin Şahin

Selahattin Şahin 1965 yılında Tokat Erbaa'da dünyaya geldi. İlkokulu Tokat'ta, ortaokulu Ankara'da, liseyi İzmir'de okudu.

1994-97 arasında, tarihi Kırkpınar Ağası olan ve ticaretle uğraşan amcası Hüseyin Şahin'in yanında yetişen Selahattin Şahin, henüz küçük yaşlarda iken yakın çevresi tarafından ticarete olan yatkınlığı ile tanındı.

Küçük yaşlarda seyyar satıcılık ile başladığı ticaret yaşamını, lise çağına geldiğinde Şahin Ailesi'nin kurduğu çeşitli şirketlerde üst düzey yönetici olarak devam ettirdi.

Vatani Görevini Bursa Jandarma Komando Alayı'nda komando olarak yaptıktan sonra yeniden ticari yaşama dönen Şahin, 1998 yılında da kendi şirketini kurarak turizm ve yiyecek içecek işletmeciliği sektörüne atıldı.

1993 yılında MHP Gaziemir ilçe yönetim kurulu üyeliği yapan Şahin, 1996 yılında atama ile MHP Gaziemir İlçe Başkanı oldu. 1998 yılında gerçekleşen ilçe kongresinde bu kez seçimle ilçe başkanı olan Selahattin Şahin bu görevini 15 yıldır aralıksız devam ettirdi.

1999 yılında yapılan seçimlerde MHP Gaziemir İl Genel Meclis Üyesi adayı olan Şahin, 12 Haziran 2011'de yapılacak genel seçimlerde MHP İzmir 1.Bölge'den milletvekili adayı olmak üzere ilçe başkanlığı görevinden ayrıldı. 2011 - 2015 yılları arasında MHP İzmir Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaparak, 2015 Genel Seçimlerinde MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı

Halen kurmuş olduğu şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdüren Şahin, evlidir.

Selahattin Şahin Haberleri