KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Sema Aksoy

Sema Aksoy, 1965 yılında Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1988 senesinden bu yana Ankara Barosu’na kayıtlı serbest avukatlık yapmakta. Çankaya Belediyesi Meclis üyeliği, Çankaya Belediyesi Meclisi 1. Başkan vekilliği ve çok sayıda komisyonun başkanlığını yaptı.

Ankara Barosu’nun 53. Olağan Genel Kurulu’nda divan yazman üyesi; Ankara Barosu’nun 54. Olağan Genel Kurulu’nda divan başkan yardımcısı, Ankara Barosu’nun 61. Olağan Genel Kurulu için Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun yaptığı ön seçimde yönetim kurulu adaylığına gösterildi ve Ankara Barosu 61. Olağan Genel Kurulu’nda yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

2010-2012 dönemi için Ankara Barosu Yönetim Kurulu tarafından Baro Genel Sekreteri, Ankara Barosu’nun 62. Genel Kurulu’nda yönetim kurulu üyesi, 2012-214 dönemi için Ankara Barosu Yönetim Kurulu tarafından Baro Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Avukat Metin Feyzioğlu’nun Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak seçilmesini takiben Ankara Barosu Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

Avukat Sema Aksoy, Ankara Barosu’nun tarihindeki ilk kadın başkan yardımcısı ve başkan vekilidir.

Sema Aksoy Haberleri