KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Sevil Sargın

Aslen Akşehir Altuntaş'lı olan Sevil Sargın, İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Coğrafya Bölümü mezunu olan Sargın, Akşehir Altuntaş Ortaokuluna Coğrafya Öğretmeni olarak atanmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde asisten olarak göreve başladıktan bir yıl sonra, Süleyman Demirel Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamıştır.

2005-2011 yılları arasında Fen Edebiyat Fakültesinde Coğrafya Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevleri yanında, üniversitenin akademik kurullarında görev aldı.

ABD Michigan State Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

2011 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde görev yapan Prof. Dr. Sargın’ın alanı ile ilgili iki kitabı, yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış çok sayıda makalesi, dünyanın çeşitli ülkelerinde sunulmuş uluslararası bildirileri, dünyanın bir çok ülkesinde alanı ile ilgili akademik gözlemleri, yönetiminde tamamlanmış dört projesi bulunmaktadır.

Isparta Aydınlar Ocağının kurucu üyesi olan Prof. Dr. Sevil Sargın, 2006-2011 yılları arasında Isparta Aydınlar Ocağı Genel Sekreterİ olarak görev yaptı. 2011 yılında İstanbul Aydınlar Ocağı Genel Merkezinin İlim İstişare Kurulu üyeliğine seçilen Sargın, 2014 yılında Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2014 yılında İstanbul Ülkü Ocakları Ülkü Evleri Mütevelli Heyetinde yer aldı.

Prof. Dr. Sevil Sargın evli ve iki çocuk sahibidir. İngilizce bilmektedir.