Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından personele yönelik etik eğitimi verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından belediye personeline eğitim verildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen eğitime Teftiş Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Etik Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram Bayram ve Büyükşehir personeli katılım sağladı. Eğitim açılışında kısa bir konuşma yapan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram, “Etik Günü tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kabul edilmektedir. Bizler de bu günün anlam ve önemi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi olarak personelimize verdiğimiz eğitimlerle farkındalık oluşturmayı hedeflemekteyiz” dedi.
Daha sonra konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeline eğitimi İcra ve Takip Şube Müdürü ve Etik Kurulu Üyesi Dr. Osman Gür etik ile ahlak ve hukuk ilişkisine değinerek, “Hukuk, etik ve din genel olarak adalet, eşitliktarafsızlık, doğrulukdürüstlük ve sorumluluk gibi değer ve ilkelere dayanır. Etik, toplum, birey ve kurumlar arasındaki ilişkilerde güven sağlar. Ayrıca kamuda etik ilkelere dayanmadan alınan kararlar yönetimde yozlaşmaya yol açmakta ve bu yozlaşmanın sonuçları birçok problemi beraberinde getirmekte” diye konuştu.

KOCAELİ

20 Temmuz 2019 Cumartesi

  • İMSAK 03:48
  • GÜNEŞ 05:38
  • ÖĞLE 13:12
  • İKİNDİ 17:09
  • AKŞAM 20:35
  • YATSI 22:17
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER