Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

27. Dönem Genel Seçim milletvekili adayları belli oldu. 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılacak seçimlerde Konya CHP milletvekili adayları açıklandı. İşte CHP'nin Konya Milletvekili listesi...

Konya Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları

S.NO

ADI

SOYADI

ÖĞRENİM

MESLEĞİ

1

ABDULLATİF

ŞENER

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2

ABDULKADİR

KARADUMAN

YÜKSEK

SİYASET BİLİMCİ

3

HASAN

SARIMEHMETOĞLU

YÜKSEK

İNŞAAT MÜHENDİSİ

4

SAİM

SEZEN

YÜKSEK

AVUKAT

5

NİHAL

EKEN

YÜKSEK

MİMAR

       6

ALİ

SAYAR

YÜKSEK

DOKTOR

7    

İSMAİL

ÜNSAL

YÜKSEK      

MİMAR

8

ORHAN

KAYA

YÜKSEK

EĞİTİMCİ

9

NAZİFE

DEMİRHAN

YÜKSEK

EMEKLİ

10

MEHMET YAŞAR

NARİN

İLK

SANAYİCİ

11

SEFER

İPEK

YÜKSEK

EMEKLİ ÖĞRETMEN

12

HİKMET

BALCI

YÜKSEK

AVUKAT

13

ŞENİZ

KURTULUŞ

YÜKSEK

YÖNETİCİ

14

TAHİR

DİLEK

ORTA

EMEKLİ

15

HASAN

PEKTEKİN

YÜKSEK

EMEKLİ

 

 ABDÜLLATİF ŞENER 'KANDİL OPERASYONU SEMBOLİK Mİ

CHP Konya milletvekili adayı Abdüllatif Şener, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kandil'e yönelik yürütülen operasyonla ilgili , Kandil operasyonu sembolik bir operasyon mu olacak, yoksa sonuç alıcı bir operasyon mu olacak Bu konuda hükümet bizi bilgilendirirse memnun olurum dedi. Ak Parti kurucusu ve eski başbakan yardımcısı CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener, bir otelde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kandil'e yönelik operasyona değinen Şener, operasyonun sembolik olup, olmadığını sordu. Şener şöyle konuştu, Seçim öncesi Kandil'e gidilebilir mi, gidilmez mi diye tartışma yapmayı gerek görmem. Niye gerek görmem Bir şey milli menfaatlerimiz gereği yapılması gerekiyorsa bu yapılır. Bunu iktidarın belli, özel takvime bağlaması üzerinde de durmam. Eğer Kandil'e gitmeyi planlıyorlarsa eğer Kandil'e yönelik bir operasyon yapacaklarsa bunu da yapsınlar derim. Kandil'de şu an kim var Ne var, acaba PKK orada mı Onu da bilmiyorum. Seçimlerin yoğunluğu nedeniyle onu da incelemiş değilim. Kandil operasyonu sembolik bir operasyon mu olacak, yoksa sonuç alıcı bir operasyon mu olacak Bu konuda hükümet bizi bilgilendirirse memnun olurum. 

MHP'DEN OY ALAMAYACAGINI ERDOĞAN DA BİLİYOR

Ak Parti ve MHP arasında yapılan Cumhur İttifakını da değerlendiren Şener, Erdoğan'ın MHP'den oy alamayacağını iddia etti. Şener, Öyle zannediyorum ki, MHP'den oy alamayacağını sayın Erdoğan'da biliyordur. Üstelikle MHP ile bir araya geldiği için bazı seçmen kesimlerinin de kendisinden uzaklaşacağını biliyordur. Ama böyle bir ittifakı yaptı. Neden yapt MHP ile bir ittifak görüntüsü içerisinde olarak doğrudan doğruya milliyetçi algısı, milli algıyı güçlendirmek hesapları yapmıştır olsa olsa. diye konuştu.