Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAZETE HABERTÜRK

Son yıllarda Türkiye’de sinema seyircisi en çok yerli komedi filmlerini tercih ediyor. Sinemacılar da peş peşe çektikleri filmlerle seyircinin önündeki seçenekleri artırıyor. Bayramda yerli komedi seyretmek isteyenler için 6 yeni film var

VİZYONDAKİLER

CAN TERTİP

Burak Kuka’nın yönettiği, Ümit Erdim, Volkan Demirok, Tuğba Özerk ve Hakan Ural’ın oynadığı film, yolları asker ocağında kesişen Şakir ve İlyas’ın öyküsünü anlatıyor. Bütün hayatını aylaklıkla geçiren Şakir, saf Anadolu çocuğu İlyas’ı kandırıp askerden kaçmaya ikna eder. İkili, komutanları Yüzbaşı Yılmaz’ın makam arabasını gasp ederek askerden kaçarlar. Yüzbaşı Yılmaz da onların peşine düşer.

GURULDAYAN KALPLER

Ailesiyle açlık sınırında yaşayan inşaat işçisi Yaşar (Necip Memili), soyut heykelleri 50 bin dolar gibi fiyatlara satılan ünlü bir sanatçının (Devin Özgür Çınar) yanında işe giriyor. Caner Güler’in yazdığı senaryo, bu parlak buluşun devamını getirmeyi başarıyor. Yaşar ve eşinin (Algı Eke) soyut heykellerle olan “imtihan”ı, birbirinden eğlenceli sahnelere vesile oluyor. Öyle ki Yaşar kendini bir anda sanatçı konumunda dahi buluyor. Ömer Uğur’un yönettiği film, çağdaş sanatın işlevi konusunda ikna edici bir tavır sergiliyor. Öte yandan senaryo çağdaş sanat tarihini bilenler için ironik bölümler içeriyor.

KARA BELA

Kudret (Cengiz Bozkurt) mutsuz, dırdırcı eşi ve kendisine pek düşkün olmayan çocuklarıyla yaşar; nankör ve aksi babasının bakımını sağlar. Ama sürpriz gelişmeler sonucunda bir gün kendini Kara Bela adını verdiği otomobiliyle tek başına Gaziantep’e doğru giderken bulur. Üstelik yanında hiç tanımadığı ve istemediği yol arkadaşları da vardır. “Leyla ile Mecnun” dizisinin yazarı Burak Aksak, yazıp yönettiği ilk sinema filmi “Bana Masal Anlatma”dan sonra yeni bir filmle çıkıyor seyircinin karşısına. Başrollerde Seda Bakan ve Erkan Kolçak Köstendil de var.

ADANA İŞİ

90’lı yıllarda Adana’da gerçekleştirilmiş bir banka soygunundan esinlenilerek hazırlanan film, iki Adanalı kafadarın maddi zorluklar içinde geçen yaşamlarından kurtulma çabasını konu alıyor. Tesisatçı Maksut ve Şimşek, yılbaşı gecesi bankadaki su tesisatının tamiri için görevlendirilmişlerdir. Yaptıkları hamle sonunda yanlışlıkla bankanın kasa dairesinin duvarını yıkar ve paralarla baş başa kalırlar. Ali Adnan Özgür’ün yönettiği filmde Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk ve Aylin Aslım oynuyor.

YARINDAN İTİBAREN

AŞK NEREDE

Semra Dündar’ın yönettiği, Ayça Erturan ile Faik Ergin’in oynadığı film bir romantik komedi. Televizyonda editör olarak çalışan genç kadın, kendisine uygun koca bulamamaktan şikâyetçidir. Aşkı ve doğru erkeği aramaktadır. Hayallerinde zengin, kariyer sahibi, yakışıklı bir erkek vardır. Ancak hayat onun karşısına yakışıklı bir taksi şoförü çıkarır. 

YOK ARTIK!

Taksici Fikret (Erkan Kolçak Köstendil), İstanbul’da sabahtan akşama kadar direksiyon sallar ve insanlara “Yok artık!” dedirten hikâyeler anlatır... Caner Özyurtlu’nun yönettiği, karikatürist Serkan Altuniğne’nin yazdığı film iç içe geçen öykülerden oluşuyor. Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmde Şebnem Bozoklu ehliyet sınavına giren çılgın bir kadını; Serkan Keskin sevgilisinden (Algı Eke) ayrılmaya çalışan Faruk’u; Murat Akkoyunlu, amatör haydutlar tarafından kızı kaçırılan bir babayı; Çağlar Çorumlu ise söylediği yalanın kurbanı olan Semih’i canlandırıyor.

BUNLAR DA VAR

KÜÇÜK PRENS

Antoine de Saint- Exupery’nin kitabından sinemaya uyarlanan Fransız yapımı bu animasyon film, Türkçe dublajlı olarak gösterime giriyor. Mark Osborne’un yönettiği film, idealist bir anne ile meraklı kızının yeni bir eve taşınmasıyla başlıyor. Küçük kız, tanıştığı yaşlı pilotla birlikte Küçük Prens’in dünyasını keşfediyor. 

STAJYER

Nancy Meyers’in yazıp yönettiği filmde, Robert De Niro’nun canlandırdığı 70 yaşındaki dul Ben Whittaker, genç girişimci Jules Ostin (Anne Hathaway) tarafından kurulan ve yönetilen bir moda web sitesinde stajyer olarak işe başlar. Duygusal bir komedi olan film, iki farklı kuşağın dostluk öyküsünü anlatıyor.