Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

BBC'nin haberine göre, Frey'in eklem iltihabı, kalın bağırsak iltihabı ve zatürre rahatsızlıklarından kaynaklı komplikasyonlar sonucu dün New York'ta hayatını kaybettiği bildirildi.

The Eagles, 1970'lerin en başarılı müzik gruplarından biriydi. Grubun en sevilen şarkılarından biri 1976'da çıkan 'Hotel California'. Frey, The Eagles'ı 1971 yılında Don Henley, Bernie Leadon ve Randy Meisner ile birlikte kurdu. 'Hotel California' şarkısının sözlerini de Frey ile Henley birlikte yazdı. Frey, grubun en büyük hitleri arasında yer alan 'Heartache Tonight' ve 'Lyin' Eyes'ı adlı şarkıların da bestecisi.

Ailesi ve gruptaki müzisyenler Frey'in ölümüyle ilgili açıklamalarında, "Kelimeler acımızı, sevgimizi ve bize verdikleri için ona duyduğumuz saygıyı tarif etmeye yetmez" ifadelerini kullandı. Henley de, "Benim ağabeyim gibiydi, aileydik ve tüm aileler gibi bazı sorunlar oluyordu. Fakat 45 yıl önce kurduğumuz bağ, Eagles'ın dağıldığı 14 yıl boyunca dâhil hiç kopmadı" ifadelerini kullandı.

Grubun 1980 yılında dağılmasından sonra Frey kariyerine solo albümle devam etti. Frey'in en beğenilen şarkıları arasında 1984 yapımı Beverly Hills Cop (Sosyete Polisi) filminin müziği 'The Heat is On' da bulunuyor. Grup 1994 yılında tekrar bir araya gelmiş ve dünya turuna çıkmıştı.

CİHAN