Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK GAZETE

Star Wars’un filmleri kadar oyuncakları da para basıyor. Serinin oyuncak satışından son 4 ayda sadece ABD’de 2 milyar 130 milyon liralık gelir elde edildi. Öte yandan sekizinci filmin vizyon tarihi ise 15 Aralık 2017’ye ertelendi.

ARAŞTIRMA şirketi NPD Group tarafından yapılan oyuncak endüstrisi araştırmasında, Star Wars oyuncaklarının 2015 yılının oyuncak endüstrisine damga vurduğu ortaya çıktı. Yapılan açıklamada, serinin oyuncaklarının ABD’de 700 milyon dolardan (2 milyar 130 milyon TL) daha fazla ciro elde ettiği açıklandı. Şirket, bu rakamın yalnızca 4 ayda elde edilen kazanç olduğunu duyururken Star Wars oyuncaklarının, oyuncak endüstrisinde yıl içinde en güçlü satış performansını gösteren ürünlerin başında geldiğini kaydetti.

YENİ FİLM TARİHİ ERTELENDİ

Öte yandan beyazperdede rekordan rekora koşan “Star Wars: Güç Uyanıyor” filminin ardından heyecanla beklenen serinin sekizinci filmi Star Wars: Episode VIII için hayranlara kötü haber geldi. Walt Disney Company tarafından yapılan açıklamada, filmin daha önce açıklanan 26 Mayıs 2017 tarihinde vizyona giremeyeceği duyuruldu. Şirket, filmin vizyona gireceği tarihin neden ertelendiği konusunda bir açıklama yapmazken yeni tarih olarak ise 15 Aralık 2017 işaret edildi.