Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Aslı Özge'nin yeni filmi Ansızın dünya galasını 11-21 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecek 66. Berlin Film Festivali'nin Panaroma Special bölümünde Berlin’in tarihi sinema salonlarından Zoo Palast Sineması’nda kırmızı halı töreni ile yapacak.
 
İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivalleri’nde en iyi film ödülleri alan Özge’nin bir önceki filmi Hayatboyu da, dünya galasını Berlin Film Festivali’nde yapmıştı.
 
Almanya, Fransa ve Hollanda ortak yapımı olarak gerçekleşen, Aslı Özge’nin senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Ansızın filminin, görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen gerçekleştirdi. Filmin başrollerini ise Haneke’nin Beyaz Bant ve Tarantino’nun Eşkiya Çetesi filmlerinde rol alan Sebastian Hülk, Sophie Scholl filmiyle gümüş ayı ödülü kazanan Julia Jentsch ve Spielberg’in Münih filmindeki rolüyle hatırladığımız Hans Zischler paylaşıyor.
 
Türkiye - Almanya Ortak Yapım Fonu desteğini de alan Ansızın, şiddeti önceden kestirilemeyen tesadüfi bir olayın insanı kendi zayıflıkları ve korkularıyla karşı karşıya bırakması sonucunda hayatını ve içinde bulunduğu çevreyi sorgulamasını konu alıyor. Filmin dünya satışını ise Paris merkezli Memento Films International üstleniyor.