Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Neziha KARTAL / HABERTURK MAGAZİN

Kurtalan Ekspres ve Umut Kuzey, Barış Manço’nun 27’nci ölüm yıldönümünde usta sanatçının anısına bir single çıkarmaya hazırlanıyor.

Birlikte seslendirdikleri ‘Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’ adlı şarkı 1 Şubat’ta müzikseverlerle buluşacak. Şarkıya önümüzdeki pazartesi günü de klip çekilecek.

‘ONLAR GİBİSİ GELMEZ’

Kurtalan Ekspres’in solisti Ahmet Güvenç, “Barış’ı yıllardır aynı heyecanla söylenen bu özel şarkıyla anmak istedik” dedi ve ekledi: “Barış Manço ve Cem Karaca bu dünyaya bir kere geldiler. Bir daha 100 yıl onlar gibisi gelmez.” Umut Kuzey ise duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Barış Manço şarkıları genetiğimize işlenmiş. Müzisyenliğiyle, yaptığı çalışmalarıyla herkese yol gösterdi.”

"50 SENE SONRA DİNLENECEK PARÇA YOK"

“Barış Manço benim hayatımın çok büyük ve en aktif bölümüydü” diyen Ahmet Güvenç ekledi: “O dönemde ürettiğimiz şarkılar, Türk müziğinin ders kitaplarıdır. Belli bir tarihten sonra bir şey yapılmamıştır. 50 sene sonra dinlenecek parça yok. ‘Gülpembe’yi ben yazdım, Barış öldü, ben öleceğim ama 100 yıl sonra bu şarkı hâlâ çalınıyor, dinleniyor olacak.”